×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Uważają, że znaleźli sposób na rekrutację programistów

- Za pośrednictwem naszej platformy można zrealizować konkurs programistyczny lub tak zwany hackathon i tym samym trafić do wielu talentów, którzy są już zatrudnieni i nie tym samym nie reagują na inne formy komunikacji – wyjaśnia Paweł Kwiatkowski, jeden z twórców platformy ChallengeRocket.

Uważają, że znaleźli sposób na rekrutację programistów
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Firmy IT stają na głowie, by znaleźć dobrych pracowników.

• Niedobór programistów szacowany jest w Polsce na ok. 50 tys. Liczba ta będzie rosnąć.

• Start-up ChallengeRocket uważa, że znalazł sposób na skuteczną rekrutację specjalistów z obszaru IT. Szuka programistów za pomocą... hackathonów.

 

Według danych Eurostatu niedobór programistów szacowany jest w Polsce na ok. 50 tys. W Europie brakuje obecnie pół miliona osób potrafiących programować. Liczba ta będzie stale rosnąć ze względu na trendy demograficzne oraz na stale rosnące zapotrzebowanie na informatykę w różnych gałęziach przemysłu.

W tej sytuacji praktycznie każdy programista posiada pracę, nie przegląda ofert pracy i rzadko odpowiada na ogłoszenia. Zdaniem ChallengeRocket uwagę programistów może przyciągnąć formuła konkursowa.

- Przez ostatnich kilka lat startowaliśmy z sukcesami w międzynarodowych hackathonach. Bardzo spodobała nam się ta idea nieformalnych spotkań programistów, pracujących pod presją czasu nad rozwiązaniem jakiegoś problemu. Podczas tego typu wydarzeń, zdarzało się, że zgłaszali się do nas organizatorzy czy partner organizatora, który był zainteresowany nawiązaniem współpracy i przedstawiał nam oferty pracy. Postanowiliśmy to wykorzystać – wyjaśnia Paweł Kwiatkowski, jeden z twórców platformy ChallengeRocket.

Tak właśnie narodził się pomysł na własny biznes. ChallengeRocket to globalna platforma do rekrutacji specjalistów IT, która poprzez sourcing (zdobywanie nowych kandydatów) i screening (ocenę wiedzy) z wykorzystaniem formuły konkursowej (hackathonów) - jest innowacyjną formą pozyskiwania kandydatów do pracy z właściwymi i sprawdzonymi kompetencjami, a nie deklarowanymi w CV. W czasie hackathonów kodu - programiści kodują rozwiązania w swoich przeglądarkach, a ich kody są oceniane w sposób zautomatyzowany. Wprowadza to fundamentalną różnicę w stosunku do tradycyjnej rekrutacji i umożliwia firmom łatwiejszą, szybszą, skuteczniejszą i tańszą formę pozyskiwania nowych pracowników IT w porównaniu z dotychczasowymi metodami.

- Za pośrednictwem naszej platformy można zrealizować konkurs programistyczny lub tak zwany hackathon i tym samym trafić do wielu talentów, którzy są już zatrudnieni i nie reagują na inne formy komunikacji – wyjaśnia Paweł Kwiatkowski.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Uważają, że znaleźli sposób na rekrutację programistów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • AR 2017-06-08 20:42:51

    Już widzę jak komuś kto ma dobrą pracę będzie chciało się jeszcze po hackatonach/konkursach ganiać.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA