×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

USA: Zaufanie publiczne do rynku pracy na najwyższym poziomie od 16 lat

  • Autor: PAP/JS
  • 8 lis 2017 22:50

Zaufanie publiczne do kontynuacji wzrostu rynku pracy jest na najwyższym poziomie od 16 lat - wynika z opublikowanego raportu amerykańskiego niezależnego ośrodka badawczego Pew Research Center.

USA: Zaufanie publiczne do rynku pracy na najwyższym poziomie od 16 lat
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Obecny poziom zaufania publicznego zdecydowanie różni się od tego sprzed 10 lat, gdy w USA panowała recesja i 85 proc. ankietowanych uważało, że ciężko jest znaleźć pracę. Zgodnie z najnowszymi danymi 50 proc. pytanych odpowiedziało, że w USA "jest wiele dostępnych miejsc pracy"; w 2009 roku tylko 10 proc. było tego zdania.

"Opinia o dostępności lokalnych miejsc pracy jest coraz lepsza. Obecnie 50 proc. Amerykanów uważa, że jest wiele dostępnych miejsc pracy w ich lokalnych społecznościach - to najwyższy poziom od 2001 roku, gdy Pew rozpoczął sporządzanie tych ankiet" - napisano w raporcie.

Ośrodek badawczy podaje również, że "od czerwca 2016 roku liczba osób uważających, że jest dostępnych wiele miejsc pracy, wzrosła o 7 punktów proc., z 43 do 50 proc.". Wskazano również, że praktycznie wszystkie osoby, które zmieniły zdanie, to Republikanie. Według Pew w obydwu partiach "generalna percepcja lokalnego rynku pracy jest bardziej pozytywna dzisiaj niż trzy czy cztery lata temu".

Republikanie mają bardziej pozytywne zdanie na temat rynku pracy, aż 58 proc. z nich sądzi, że praca jest dostępna, u Demokratów tego samego zdania jest 47 proc. Ankieta pokazała też, że ponad 49 proc. obywateli USA uważa, iż ich pensje nie wzrastają proporcjonalnie do wzrostu kosztów życia.

41 proc. ankietowanych oceniło, że obecnie sytuacja ekonomiczna w USA jest bardzo dobra bądź dobra, dla 38 proc. jest zadowalająca, a dla 20 proc. niedobra.

Liczba nowych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych w br. jest najniższa od 16 lat, co według niektórych ekspertów oznacza, iż amerykańska gospodarka jest bliska pełnego zatrudnienia.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: USA: Zaufanie publiczne do rynku pracy na najwyższym poziomie od 16 lat

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA