USA walczy z imigracją zarobkową nieletnich

- Biały Dom ogłosił, że USA przekażą kilkadziesiąt milionów dolarów dodatkowej pomocy rządom dwóch krajów Ameryki Środkowej m.in. w celu usuwania ekonomicznych przyczyn emigracji zarobkowej osób nieletnich do Stanów Zjednoczonych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

USA walczy z imigracją zarobkową nieletnich

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

23 cze 2014 9:29


USA przeznaczyły 40 milionów dolarów dla Gwatemali i 25 mln USD dla Salwadoru.

Przewodniczący amerykańskiej Izby Reprezentantów John Boehner wezwał prezydenta Baracka Obamę do wysłania na granicę z Meksykiem Gwardii Narodowej w celu "kontrolowania kryzysu humanitarnego", jakim jest "lawina nieletnich, którzy bez opieki dorosłych" napływają na terytorium USA.

W liście do Obamy Boehner napisał: "Dzieci z Gwatemali, Hondurasu i Salwadoru masowo przedostają się na granicę meksykańsko-amerykańską, wierząc, że gdy tylko ją przekroczą będą mogły na zawsze zostać w Stanach Zjednoczonych".

Ogłoszony program dodatkowej pomocy dla dwóch krajów Ameryki Środkowej powstał z inicjatywy pięciu demokratycznych członków Kongresu, którzy wystąpili przed dwoma tygodniami z wnioskiem w tej sprawie do Ministerstwa Bezpieczeństwa Narodowego i Białego Domu.

W przypadku pomocy dla Salwadoru amerykański program ma być nastawiony głównie na organizowanie dla dzieci i młodzieży ośrodków kulturalnych i sportowych oraz szkoleń zawodowych, które zmniejszyłyby oddziaływanie organizacji przestępczych na najmłodszych Salwadorczyków.

"Chcemy zatrzymać napływ nieletnich uchodźców, gdyż jest to tragedia zarówno dla USA, jak i dla całej naszej półkuli" - uzasadniała grupa demokratycznych członków Kongresu swój wniosek w sprawie dodatkowej pomocy dla Ameryki Środkowej. Dotyczył on pomocy dla siedmiu krajów tego regionu.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.