×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

USA: Rynek dostaw paczek szuka pracowników na Święta

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 17 lis 2017 12:15

W logistyce w USA dostrzega się potężny brak pracowników w transporcie. Firmy, w tym UPS, FedEx, XPO Logistics, szukają sposobów przełamania impasu przed gorącym okresem świątecznym.

USA: Rynek dostaw paczek szuka pracowników na Święta
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Sytuacja na rynku pracy kurierów w USA robi się gorąca. Największa gospodarka świata, w której transport paczek i przesyłek rośnie z roku na rok, ma problemy z pracownikami. Są one nadzwyczaj widoczne w okresie zbliżającego się sezonu świątecznego. Jak pisaliśmy jeszcze we wrześniu, sytuacja prowadzi wręcz do paradoksów.

Potężna sieć dystrybucji zabawek dwa miesiące temu zapowiedziała, że bankrutuje, a mimo to zatrudni kolejnych pracowników właśnie na koniec roku. Więcej o bankructwie Toys R Us przeczytasz tutaj.

Sprawą w listopadzie zainteresował się Reuters, który informował w piątek (17 listopada):

- Rynek pracy w USA jest w najlepszej sytuacji w całym XXI wieku - podkreślała agencja informacyjna w depeszy medialnej. - Tym samym wywiera potężną presję na transport, który potrzebuje dużo pracowników. Każda firma przewozowa w USA szuka na gwałt kurierów i pracowników centrów dystrybucji przesyłek.

Jak podkreśla agencja informacyjna UPS (ang. United Parcel Service), FedEx, XPO Logistics czy  Werner Enterprises prześcigają się w podnoszeniu płacy dla kurierów i osób z obsługi centrów logistyki.

Potężne zwiększenie zatrudnienia zapowiedział także Amazon. Pisaliśmy o zamiarach potężnego internetowego dystrybutora. Ta sprawa ma też polski akcent. Amazon nad Wisłą chce zwiększyć zatrudnienie o 10 tysięcy osób. Więcej przeczytasz tutaj.

Nowe rozwiązania w transporcie

Braki w transporcie mają być nie tylko niebezpieczeństwem, ale i szansą, jak zaznacza jeszcze Reuters. Pracownicy wspomnianego UPS w USA na masową skalę używają już w pracy łączności Bluetooth, mobilnych aplikacji do zarządzania transportowanymi dobrami, a w ostatnich miesiącach nawet zaczęli uczyć się poprzez sieć, by oszczędzić czas.

FedEx, będący regionalnym rywalem UPS, rozszerza tymczasem sieć punktów odbioru przesyłek. Firma szuka też aktywnie sposobów obniżenia kosztów transportu.

Stany Zjednoczone mają 4,1-proc. stopę bezrobocia. To najniższy wskaźnik od grudnia 2001 roku.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: USA: Rynek dostaw paczek szuka pracowników na Święta

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA