Urzędy pracy nie mają pieniędzy

- W urzędach pracy nie ma już pieniędzy na staże, szkolenia, roboty publiczne, prace interwencyjne i np. dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej przez bezrobotnych - wynika z sondy "Dziennika Gazety Prawnej" przeprowadzonej w kilkunastu pośredniakach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Urzędy pracy nie mają pieniędzy

PODZIEL SIĘ


Autor: Przeglad prasy/Dziennik Gazeta Prawna

26 sie 2013 9:10


Jak informuje "DGP" Krzysztof Błaszczyk, dyrektor PUP Łódź-Wschód, w tamtejszym urzędzie pozostała już tylko niewielka kwota, która może wystarczyć na wsparcie na rynku pracy kilku bezrobotnych.

Niewiele funduszy pozostało także w PUP w Kwidzynie. Jak tłumaczy "DGP" tamtejszy dyrektor, zostało jeszcze trochę pieniędzy, ale tylko na aktywizację bezrobotnych w wieku 50 plus.  Na wyczerpaniu są także środki PUP w Biłgoraju. Dyrektorka urzedu Danuta Łagożna, wyjaśnia, że wystarczą one niestety tylko dla niewielkiej grupy stażystów i na szkolenia bezrobotnych.

W niektórych powiatach jest jeszcze gorzej. Krzysztof Tabaczka, dyrektor PUP w Działdowie zdradza, że w tamtejszym budżecie nie ma już ani grosza. Podobnie jest w Kolnie i w Bielsku-Białej - podaje "DGP". Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.