Urzędy pracy coraz bardziej efektywne

Efektywność zatrudnieniowa programów wsparcia bezrobotnych prowadzonych przez urzędy pracy wzrosła w 2012 roku do 61% - wynika z raportu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Rok wcześniej - w 2011 r. - było to 56%.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Urzędy pracy coraz bardziej efektywne

PODZIEL SIĘ


Autor: Portalsamorzadowy.pl

www.portalsamorzadowy.pl

7 cze 2013 14:05


Jak podaje MPiPS, wsparciem z urzędów pracy objęto w 2012 roku aż 428 tys. bezrobotnych. Tyle osób wzięło udział w programach aktywizacji zawodowej. W porównaniu do 2011 roku liczba osób, które wzięły w nich udział, wzrosła o 42 proc. Najbardziej popularnymi formami aktywizacji były staże i szkolenia. Wzięło w nich udział w sumie ponad 250 tys. osób bezrobotnych.

Efektywność zatrudnieniowa programów prowadzonych przez urzędy pracy w 2012 roku wyniosła 61%. Rok wcześniej było to 56%. Wzrosła również liczba osób zatrudnionych po ich ukończeniu - o 9,3%.

Największą efektywnością zatrudnieniową (100%) charakteryzuje się przyznanie środków na dofinansowanie podejmowania działalności gospodarczej oraz na refundacje pracodawcom kosztów doposażenia stanowiska. Kolejne są prace interwencyjne (74%). Poprawiła się efektywność zatrudnieniowa staży zawodowych - wzrosła z 53% do 61%.

Najlepiej radziły sobie urzędy pracy w Wielkopolsce. Średnia efektywność zatrudnieniowa w tym województwie wyniosła 70%. Wśród najlepszych województw znalazły się także: podlaskie - z wynikiem 66%, dolnośląskie - 65%., lubelskie - 64%. W sumie 9 województw przekroczyło średni wskaźnik krajowy, wynoszący 61%.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.