PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Praca w AbbVie: Umowa na czas nieokreślony "na start". Rynek jest bardzo konkurencyjny

– Wybierając kandydata do pracy, wiążemy z nim dłuższą przyszłość, dlatego też w większości przypadków oferujemy umowę na czas nieokreślony – mówi Beata Gadomska-Kopka, HR menedżer w AbbVie w Polsce.

Praca w AbbVie: Umowa na czas nieokreślony "na start". Rynek jest bardzo konkurencyjny
Adobe Stock
REKLAMA
 • W branży farmaceutycznej największym wyzwaniem jest rekrutacja do działu medycznego - mówi Beata Gadomska-Kopka
 • Niezbędne umiejętności pracowników? Zaangażowanie, elastyczność w działaniu, chęć do nauki. Ważne jest także zachowanie danej osoby i umiejętność pracy w zespole.

W Krakowie działa centrum finansowe AbbVie wspierające całą Europę. To bardzo konkurencyjny rynek, zwłaszcza jeśli chodzi o sektor BPO/SSC. Jak dużym wyzwaniem jest rekrutacja?

Beata Gadomska-Kopka, HR menedżer w AbbVie w Polsce: – Wiele globalnych firm zdecydowało się zlokalizować swoje centra usług wspólnych w Polsce, dlatego rynek jest bardzo konkurencyjny.

Dodatkowo w naszym biurze zatrudniamy wysoko wyspecjalizowanych ekspertów. Szukamy osób z doświadczeniem i odpowiednimi umiejętnościami, a to wymaga innowacyjnego podejścia do rekrutacji. Jesteśmy firmą biofarmaceutyczną i nasze doświadczenia z tego obszaru staramy się wykorzystywać w rekrutacji w obszarze finansów i HR.  

Jak sobie radzicie? Czym przykuwacie uwagę finansistów?

– Staramy się, by pracownicy dobrze się u nas czuli oraz by mogli się rozwijać. Jesteśmy laureatem konkursu Top Employer. Od 2017 r.  jesteśmy akredytowanym pracodawcą ACCA, co potwierdza, że nasza oferta szkoleniowa dla pracowników spełnia najwyższe standardy. To również pokazuje, że pracownicy mogą się spodziewać u nas ciekawych wyzwań, które będą rozwojowe, a także będą podnosić ich wartość na rynku pracy.

Jakie inne działania podejmujecie, by przyciągnąć kandydatów?

– Jesteśmy członkiem organizacji Aspire, która reprezentuje firmy z sektora IT i zaawansowanych usług biznesowych. Wraz z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie organizacja otworzyła nowy kierunek na studiach magisterskich – Future of Global Business Services. Nasza firma została poproszona o przeprowadzenie cyklu wykładów dla studentów z obszaru Future of Finance and Accounting.

A jak wygląda sytuacja na rynku pracy w branży farmaceutycznej?

– W tym obszarze największym wyzwaniem jest rekrutacja do działu medycznego. W minionych latach wiele firm zdecydowało się na utworzenie czy rozbudowę tego obszaru, ponieważ dział ten zapewnia dalszy rozwój spółki. Tym samym wielu specjalistów zniknęło z rynku pracy. Musimy więc włożyć więcej trudu, by ich znaleźć. Bardzo pomaga nam program poleceń, w który angażują się pracownicy. Prowadzimy też wewnętrzne rekrutacje.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (8)

Do artykułu: Praca w AbbVie: Umowa na czas nieokreślony "na start". Rynek jest bardzo konkurencyjny

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • MarianoI 2018-06-29 04:56:46

  zydzi znowy zrobili nam podwyzke cen benzyny

 • Kaska 2018-06-29 04:37:09

  przez niego wszystko rosnie na stacjach zachodnich

 • Jac00 2018-06-29 04:30:21

  Kto by pomyślał, że tak diametralnie może się zmienić cena paliwa na stacjach. Szok w oczy pali. Wszystkie zagraniczne podnosza ceny. tylko nasi staraja sie trzymac

 • dd 2018-06-29 03:52:44

  Wiedziałam, że przemysł naftowy w Wenezueli prędzej czy później dobiegnie załamania.

 • naiwny 2018-06-29 03:26:42

  To dobra mobilizacja na przesiadkę na rower, oszczędność i aktywność to lubię!

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA