Ukraiński gigant wybuduje duży zakład k. Grójca

We wsi Brzostowiec w gminie Mogielnica (powiat grójecki) ma powstać ogromny zakład produkujący koncentrat jabłkowy. Inwestowem jest ukraińska firma T.B. Fruit należąca do milionera Tarasa Barszczowskiego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ukraiński gigant wybuduje duży zakład k. Grójca

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpozywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

22 lip 2013 12:03


Firma T.B. Fruit ma już zakład w Polsce - w Dwikozach pod Sandomierzem i buduje kolejny - w Annopolu na Lubelszczyźnie. Poszukiwała terenu pod budowę kolejnego. I tak przedstawiciele przybyli na sesję rady miejskiej w Mogielnicy.

Według wstępnych założeń na terenie po byłym browarze we wsi Brzostowiec ma powstać potężny zakład, z własną oczyszczalnią ścieków. W pierwszej fazie działalności ma przerabiać około 1-1,5 tys. ton jabłek na dobę, a w drugiej fazie - podwoić tę ilość. W skali sezonu ma to być 150 tys. ton jabłek. Zatrudnienie w zakładzie znajdzie kilkadziesiąt osób. Obiekty ma wybudować Rosa Hale, która jest monopolistą w realizowaniu inwestycji grup producenckich w Grójeckim.

Jak podają lokalne media, budowa zakładu T.B. Fruit w Brzostowcu ma się rozpocząć w czerwcu 2014 roku.

Spółka T.B. Fruit należy do grupy Jabłoniowy Dar. W tym roku obchodzi 10-lecie swojej działalności. Oprócz dwóch zakładów w naszym kraju, grupa posiada sześć fabryk na Ukrainie (w obwodach: Lwowski, Chmielnicki, Charkowski).

Ogólnie zatrudnia 1,5 tys. osób. Aktualna zdolność przerobowa wszystkich zakładów to 6 tys. ton owoców dziennie, które grupa chce podwoić w najbliższych latach. W chwili obecnej firma ma 15-proc. udział w produkcji koncentratu jabłkowego w Europie. Oprócz tego specjalizuje się również w przetwórstwie innych owoców i jagód oraz produkowaniu aromatów, puree, soków przeznaczonych dla konsumenta końcowego oraz świeżych owoców i jagód. Ma dużych klientów na rynku ukraińskim oraz w Rosji, gdzie współpracuje m.in. z PepsiCo i Danone.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

mieszkaniec annopola 2014-02-21 16:22:25

W Annopolu właśnie zwolniono 5 osób. Władze Annopola obniżyły tej firmie podatki ( o jakieś 18.000 zł) w 2014r. Miało nie być bezrobocia w Annopolu a firma zatrudnia 18 osób i to w większości ba umowę zlecenie. Stawki jak w trzecim świecie. Brawo burmistrz Annopola.

Robert 2013-09-19 11:24:26

UWAGA FIRMA NIE PŁACI PODWYKONAWCOM!!! Moja faktura jest już przeterminowana ponad 60 dni