×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ukrainki chcą robić karierę w polskim IT

 • Autor: PM
 • 25 maj 2023 12:19

Do bezpłatnego programu HERoes in IT zgłosiło się 300 Ukrainek. Kurs organizowany przez firmę Unfold.vc we współpracy ze Szkołą IT Coders Lab umożliwił osiemnastu z nich możliwość wzięcia udziału w kursie kształcącego w kierunku testerki manualnej.

Ukrainki chcą robić karierę w polskim IT
Zapotrzebowanie na testerów manualnych nie spada. Dostrzegły to kobiety z Ukrainy - chętnych na kurs było niemal 17 razy więcej niż miejsc (fot. Mimi Thian/Unsplash)
REKLAMA
 • Blisko 300 ukraińskich kobiet, które do przyjechały do Polski po wybuchu wojny zgłosiło chęć udziału w bezpłatnym programie przebranżawiającym, kształcącym w kierunku testerki manualnej HERoes in IT.
 • Według danych większość z nich pracuje poniżej swoich kwalifikacji, a rekordowa liczba zgłoszeń potwierdza fakt, że Ukrainki chcą rozwijać kompetencje cyfrowe, biorąc pod uwagę nawet całkowitą zmianę zawodu.
 • Organizowany przez Unfold.vc oraz szkołę Coders Lab program dopasowany był do bieżących i długofalowych potrzeb rynku pracy. W sektorze stale występuje deficyt kadrowy.

Warunkiem, który musiały spełnić kobiety biorące udział w HERoes in IT, była znajomość j. polskiego w stopniu dobrym. Organizatorzy nie wymagali od nich doświadczenia w branży czy wcześniejszego odbycia kursów. 

– Uczestniczki naszego kursu były bardzo zmotywowane do podniesienia swoich kwalifikacji. Potrafią już tworzyć zapytania w SQL'u, biegle posługują się Jirą. Poznały narzędzia wspierające testowanie, takie jak devtoolsy, SOAP UI czy Postman. Przyznam, że podczas kursu wyróżniło się kilka kobiet, które z pewnością mają duże szanse na znalezienie adekwatnej do swoich umiejętności pracy, i to w najbliższym czasie. Część pań już otrzymała certyfikat ISTQB i jest w trakcie rozmów rekrutacyjnych – mówi Katarzyna Kędra, wykładowca w Coders Lab.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (6)

Do artykułu: Ukrainki chcą robić karierę w polskim IT

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Kakus 2023-05-26 20:27:04

  Szkoda ze dla Polek nie organizuje się takich kursów i nie wymaga wcześniejszego doświadczenia. Wiem co pisze bo jestem z IT i wiem że do polek beż doświadczenia tekruterzy kręcili by nosem, jak kiedyś poddałem pod propozycje, żeby w ten sposób aktywować 40 latki po przerwie na wychowywanie dzieci to zapadła niezręczna cisza. Taki to mamy propolski i prorodzinny rząd. Polek nie wesprą a Ukrainki promuja. Krew mnie zalewa jak to czytam

 • Gość40 2023-05-26 20:07:41

  Chcę takiego programu dla Polek! Jak Polii maja być gorzej traktowane niz Ukrainki w Polsce to przestamcie od nas pobierać podatki ! Dlaczego skoro to program w Polsce to nie jest otwarty dla wszystkich chętnych kobiet? Po co to dzielenie ludzi? Bezrobotnych Polek w Polsce nie brakuje!

 • Boo 2023-05-25 14:55:41

  Z pobocza autostrady do IT. Taki awans tylko w Polin.

 • Polak 2023-05-25 13:43:38

  Ale Polaków nie ma, żeby im takie darmowe kursy zrobić? To wtedy by może ich nie brakowało na rynku.

  • Ghh 2023-05-25 14:58:18

   mnóstwo jest darmowych kursów.

 • Kmicic 2023-05-25 13:28:12

  Się nadaja do czego innego co najwyżej xD

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA