×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ukraińcy, Białorusini i Niemcy. Kto wybiera Polskę na swój drugi dom

  • Autor: PAP/AH
  • 14 maj 2021 7:34

Jak wynika z informacji Urzędu do Spraw Cudzoziemców, ważne zezwolenia na pobyt w Polsce posiada ponad 483 tys. obcokrajowców; najwięcej, bo ponad 265 tys. stanowią obywatele Ukrainy, Białorusi i Niemiec.

Ukraińcy, Białorusini i Niemcy. Kto wybiera Polskę na swój drugi dom
Najczęściej w Polsce osiedlają się osoby młode fot. Shutterstock
REKLAMA

Z danych przekazanych przez Urząd do Spraw Cudzoziemców wynika, że ważne zezwolenia na pobyt posiada obecnie 483,5 tys. obcokrajowców. Największe grupy stanowią obywatele: Ukrainy - 265,3 tys. osób, Białorusi - 31,5 tys. osób i Niemiec - 20 tys. osób.

Na kolejnych miejscach pod względem liczebności znaleźli się obywatele: Rosji - 12,7 tys. osób, Wietnamu - 10,6 tys., Indii - 10,4 tys., Gruzji - 8,6 tys., Włoch - 8,5 tys. oraz Chin - 6,7 tys. osób.

"Zdecydowana większość cudzoziemców posiada zezwolenia na pobyt czasowy - jest to już prawie 300 tys. osób. Blisko 85 tys. obcokrajowców jest uprawnionych do pobytu stałego. Zarejestrowany pobyt posiada także 80 tys. obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej" - poinformował rzecznik UdSC Jakub Dudziak.

Dodał, że najczęściej w Polsce osiedlają się osoby młode - prawie 275 tys. cudzoziemców z ważnymi zezwoleniami na pobyt to osoby w przedziale wiekowym 20-39 lat.

Z informacji Urzędu do Spraw Cudzoziemców wynika ponadto, że rozmieszczenie terytorialne cudzoziemców osiedlających się w Polsce jest nierównomierne. Najczęściej wybieranymi regionami są województwa: mazowieckie - 125,5 tys. osób, małopolskie - 59,1 tys., wielkopolskie - 44,2 tys. oraz dolnośląskie - 39,7 tys. osób. Najmniej obcokrajowców z ważnymi kartami pobytu UdSC odnotowuje natomiast w województwie świętokrzyskim - 4,8 tys. osób.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ukraińcy, Białorusini i Niemcy. Kto wybiera Polskę na swój drugi dom

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA