×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ukraińcy będą zatrudniani jak Polacy. Nie ma mowy o dyskryminacji

  • Autor: PAP/JP
  • 29 mar 2022 12:06

Uchodźcy z Ukrainy będą zatrudniani w sklepach na takich samych zasadach jak obywatele RP - informuje prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji Renata Juszkiewicz

Ukraińcy będą zatrudniani jak Polacy. Nie ma mowy o dyskryminacji
Pracownicom z Ukrainy nie będą oferowane umowy śmieciowe i gorsze warunki zatrudnienia (fot. Shutterstock)
REKLAMA

"Uchodźcy z objętej działaniami wojennymi Ukrainy będą zatrudniani w sieciach handlowych na takich samych zasadach jak obywatele RP" - podkreśliła.

Odnosząc się do uwagi NSZZ "Solidarność" o korzystaniu przez firmy handlowe z usług Agencji Pracy Tymczasowej, zaznaczyła, że rozwiązanie to służy wzmocnieniu załóg w okresach natężonego ruchu klientów w sklepach, np. przed świętami, w długi majowy weekend.

Wskazała, że wszystkim pracownikom handlowcy zapewniają stabilność zatrudnienia oraz równe prawa w dostępie do rozwoju zawodowego, awansów i wynagrodzeń, jak również benefitów pracowniczych, bezpłatnej opieki medycznej i świadczeń socjalnych. Oferują także możliwość realizacji przejrzystej ścieżki awansu zawodowego w ramach struktur firmy, tzw. awans wewnętrzny - dodała.

"Poza działaniami pomocowymi wynikającymi z bieżących potrzeb, firmy opracowują strategie długofalowego wsparcia uchodźców w aklimatyzacji w naszym kraju, m.in. oferują pomoc w zatrudnieniu, znalezieniu mieszkania i dofinansowaniu jego wynajmu, integracji z lokalną społecznością, nauce języka polskiego" - zaznaczyła prezes POHiD Renaty Juszkiewicz.

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji zrzesza 16 międzynarodowych sieci handlowych. Informuje, że firmy członkowskie POHiD stworzyły w Polsce blisko 200 tys. miejsc pracy; są kluczowym partnerem dla krajowych producentów, których produkty stanowią ok. 90 proc. wszystkich oferowanych w sieciach.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ukraińcy będą zatrudniani jak Polacy. Nie ma mowy o dyskryminacji
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA