UE wyda 6 mld euro na walkę z bezrobociem wśród młodych

Kryzys szalejący w EU pozbawił pracy wielu młodych ludzi. Bruksela chce przeznaczyć 6 mld euro na walkę z bezrobociem wśród młodych. Ale nie wszyscy młodzi bezrobotni skorzystają z przewidzianych środków.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

UE wyda 6 mld euro na walkę z bezrobociem wśród młodych

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd mediów/Onet.pl

25 paź 2013 11:17


Jak podaje Onet.pl fundusze przewidziane w zaplanowanym pakiecie pomocowym mają pomóc młodym w szybszym znalezieniu pracy albo możliwości nauki zawodu tam, gdzie pracownicy są potrzebni. Już latem tego roku niemiecka minister pracy i spraw socjalnych Ursula von der Leyen oznajmiła w Brukseli, że Unia będzie zwalczać rosnące bezrobocie wśród młodych. Według niej, w UE występuje absurdalna sytuacja, ponieważ na północy bloku nie ma komu obsadzić miejsc pracy czy miejsc nauki zawodu, a na południu młodzi desperacko poszukują zatrudnienia lub nauki zawodu.

Czytaj też: Jak wykorzystać kasę na bezrobocie wśród młodych?

Planowane 6 mld euro można przeznaczyć na wiele sposobów walki z bezrobociem: na przykład jako dofinansowanie pensji albo dopłatę do kosztów socjalnych ponoszonych przez pracodawcę. Tak można wspierać miejsca pracy dla osób wchodzących na rynek - informuje Onet.pl.

W grę mogłoby wchodzić również dofinansowanie nowych projektów biznesowych planowanych przez młodych ludzi albo ich dokształcanie zawodowe, zwłaszcza, że w Europie istnieje wiele różnych systemów nauki zawodu. I w wielu krajach nie funkcjonują one dobrze.

KE zaproponowała, by, w miarę możliwości, wydać owe 6 mld w ciągu dwóch lat. Finansowy zastrzyk, dzięki któremu UE chce uśmierzyć rosnące bezrobocie młodych, miałby być dostępny już od stycznia 2014 - czytamy na stronie Onet.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.