×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Udział w targach już nie wystarczy. Państwowa instytucja szuka pracowników

- Mamy świadomość, że nowi pracownicy będą w pełni gotowi do wszystkich czynności dozorowych dla danych urządzeń dopiero za kilka lub nawet kilkanaście lat. Z pewnością ta długa perspektywa stanowi największą barierę dla osób młodych, które często oczekują efektu i informacji zwrotnej o swoim dopasowaniu do organizacji jak najszybciej - mówi Piotr Główka, dyrektor departamentu kadr w Urzędzie Dozoru Technicznego.

Udział w targach już nie wystarczy. Państwowa instytucja szuka pracowników
Piotr Główka, dyrektor departamentu kadr w Urzędzie Dozoru Technicznego (Fot. mat. pras.)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • Urząd Dozoru Technicznego (UDT) jest państwową osobą prawną działającą w obszarze bezpieczeństwa urządzeń technicznych. Posiada 10 oddziałów terenowych oraz 22 biura, rozmieszczonych na terytorium całej Polski.
 • W UDT średnia wieku wynosi 44 lata - w ciągu ostatnich lat sporo osób przeszło na emeryturę. By być konkurencyjnym na rynku pracy, Urząd musi stosować nowoczesne kanały dotarcia oraz szeroki wachlarz benefitów.
 • UDT najtrudniej jest pozyskać wykwalifikowanych pracowników w dużych aglomeracjach albo w mniejszych ośrodkach, gdzie konkurują bezpośrednio z dużymi przedsiębiorcami jak np. w Płocku czy Włocławku.
 • Czasami problemem jest brak absolwentów uczelni technicznej - młodzi z odpowiednimi kompetencjami wyjeżdżają do innych miast.

Urząd Dozoru Technicznego kontynuuje ponad stuletnią tradycję polskiego dozoru technicznego. Ile osób zatrudnia i na jakich stanowiskach?

Piotr Główka, dyrektor departamentu kadr w Urzędzie Dozoru Technicznego (UDT): - W Urzędzie Dozoru Technicznego pracuje ponad 1800 osób, z czego zdecydowaną większość stanowią inspektorzy, pozostali pracownicy zatrudnieni są na stanowiskach administracyjno-technicznych oraz informatycznych.

Postęp technologiczny sprawia, że obszary dozoru cały czas poszerzają się. Potrzebne są nowe kompetencje. Czy łatwiej jest znaleźć specjalistów z odpowiednimi kompetencjami na rynku, czy raczej postawić na rozwój umiejętności osób zatrudnionych?

- W UDT działamy dwutorowo – poszukujemy nowych kompetencji na zewnątrz firmy, ale także nasi pracownicy stale rozwijają i podnoszą swoje umiejętności oraz kompetencje.

Ścieżka rozwoju zawodowego inżyniera w naszej organizacji jest klarowna, a przede wszystkim znana pracownikowi już od momentu zatrudnienia. Pierwsze kilka miesięcy pracy to okres intensywnej nauki i wdrożenia. Nowo zatrudniony inżynier odbywa specjalistyczny cykl szkoleń, który na bieżąco uzupełnia bogatą wiedzą praktyczną i doświadczeniem zdobywanym towarzysząc doświadczonym inspektorom w ich codziennej pracy, czyli inspekcji urządzeń.

Jakich pracowników najczęściej poszukujecie?

- Stały rozwój naszej organizacji spowodowany m.in. przyrostem urządzeń podlegających dozorowi technicznemu oraz rozszerzający się zakres działania UDT powoduje, że z roku na rok potrzebujemy nowych, wysoko wykwalifikowanych pracowników, dla których technika jest pasją.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Udział w targach już nie wystarczy. Państwowa instytucja szuka pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Marcin 2020-01-23 20:45:48

  ta, jasne... "super pracodawca" hehe "potrzebujemy nowych, wysoko wykwalifikowanych pracowników", a na rozmowie zaproponowali mi 3500 brutto

 • oswojrozwoj.pl 2020-01-23 10:31:58

  A na stronie UDT raptem 3 oferty pracy i żadna techniczna...

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA