Tysiące osób bez pracy. Wielkie zwolnienia w Shellu

Shell, po połączeniu z brytyjską BG Group, kontynuuje redukcję zatrudnienia. W planach są dalsze cięcia, obejmujące 2 800 etatów, pomimo ogłoszonej wcześniej likwidacji 7 500 miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tysiące osób bez pracy. Wielkie zwolnienia w Shellu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

15 gru 2015 12:03


Angielsko-holenderski gigant ogłosił, że zwolni około 3 proc. załogi po zakończeniu połączenia planowanego na początek 2016 r. Połączenie zostało już zaakceptowane przez regulatorów w Australii, Stanach Zjednoczonych, UE, Brazylii i Chinach.

Zwolnienia są częścią planu, który ma przynieść firmie oszczędności rzędu 3,5 bln funtów rocznie i przekonać inwestorów sceptycznych wobec połączenia. Niektórzy inwestorzy uważają, że połączenie nie ma finansowego sensu teraz, kiedy ceny ropy są tak niskie.

Czytaj też: Pracownicy centrum finansowo-księgowego Shella przenoszą się do nowego biura

Wcześniej w tym roku, Shell ogłosił likwidację 7 500 etatów. Shell zatrudnia około 94 tysiące ludzi, co przyćmiewa zatrudnienie w BG, gdzie pracuje 5 200 ludzi. Bardzo możliwe, że siedziba BG w Reading zostanie zlikwidowana.

Zwolnienia będą konsultowane z pracownikami. Po uzyskaniu zgód wszystkich regulatorów, połączenie musi jeszcze zostać zaakceptowane przez akcjonariuszy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.