Tysiące nowych miejsc pracy w brytyjskiej fabryce Nissana

Japoński producent samochodów Nissan przeznaczy 100 mln funtów na produkcję Nissana Juke nowej generacji w brytyjskiej fabryce samochodów w Sunderland. Inwestycja zapewni kilka tysięcy miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tysiące nowych miejsc pracy w brytyjskiej fabryce Nissana

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

3 wrz 2015 20:59


Według ministra finansów George'a Osborne'a inwestycja Nissana świadczy o czołowej pozycji Wielkiej Brytanii w światowej produkcji samochodów.

Tysiące nowych miejsc pracy

Fabryka Nissana w Sunderland wyprodukowała w zeszłym roku 500 tys. samochodów. To uczyniło ją największymi zakładami samochodowymi w Wielkiej Brytanii - podał Nissan. Jak podkreśla David Bailey z Aston Business School, fabryka w Sunderland wytwarza więcej pojazdów niż cały przemysł samochodowy we Włoszech.

Nowa inwestycja zapewni 6 700 miejsc pracy w fabryce oraz ponad 27 tys. w łańcuchu dostaw.

Dobra sytuacja branży motoryzacyjnej

Prezes Nissan Europe Paul Wilcox w rozmowie z BBC powiedział, że fabryka "prawdopodobnie produkuje najwięcej pojazdów w Europie". Podczas gdy zapotrzebowanie na samochody w Rosji i w Chinach maleje, przemysł samochodowy w zachodniej Europie rozwija się, a sytuacja na rynku w Wielkiej Brytanii jest dobra.

Zgodnie z danymi brytyjskiego Stowarzyszenia Producentów i Sprzedawców Samochodów (SMMT) liczba samochodów wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii w pierwszej połowie roku wyniosła 793 642, co oznacza, że z taśmy produkcyjnej co minutę zjeżdżały trzy samochody.

To najwięcej od 2008 roku, kiedy Wielka Brytania pogrążona była w recesji z powodu kryzysu finansowego.

Fabryka Nissana w Sunderland produkuje obecnie modele Nissana Juke, Qashqai, Note oraz elektrycznego Nissana Leaf.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.