Tychy, praca: Nexteer Automotive otwiera nowy zakład. Zatrudni stu inżynierów

• Koncern Nexteer Automotive zajmujący się produkcją układów kierowniczych do samochodów otworzył w Tychach swój trzeci europejski zakład.
• Firma zatrudni też stu inżynierów, którzy będą wymyślać i testować rozwiązania m.in. dla samoprowadzących się aut.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tychy, praca: Nexteer Automotive otwiera nowy zakład. Zatrudni stu inżynierów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

13 kwi 2016 13:07


Europejskie Centrum Techniczne koncernu, gdzie będą prowadzone prace badawcze-rozwojowe, rozpocznie działalność na terenie nowego zakładu w połowie tego roku. Zadaniem inżynierów będą prace nad najnowszymi typami systemów sterowania pojazdów, od budowy prototypów, po testy na powstającym przy fabryce torze testowym.

"Inżynierowie pracujący w naszym Centrum Technicznym będą mieli unikatową możliwość projektowania i rozwijania najbardziej zaawansowanych typów systemów sterowniczych, które wyznaczają trendy w zakresie bezpieczeństwa i komfortu prowadzenia setek milionów samochodów na świecie. Będzie to zespół, który wraz z naszymi klientami będzie współtworzył samochody przyszłości" - zapowiedział dyrektor ds. technicznych Nexteer Automotive Poland Ryszard Iskra.

W początkowej fazie w Centrum będzie pracować 50 specjalistów, stopniowo jednak - w tym i przyszłym roku - zatrudnionych będzie stu kolejnych; ich rekrutacja już się rozpoczęła. Będą to zarówno młodzi absolwenci, jak i uznani na rynku specjaliści z różnych dziedzin, m.in. inżynierowie mechanicy, projektanci, inżynierowie analiz, projektanci systemów wbudowanych, programiści, testerzy oprogramowania i funkcji, elektronicy i projektanci obwodów.

Czytaj też: Hervé Boyer dyrektorem w Nexteer Automotive

Pracujący w europejskim Centrum Technicznym inżynierowie będą odpowiedzialni m.in. za tworzenie prototypów i rozwijanie obecnych projektów elektrycznych układów kierowniczych EPS, w tym m.in. programów związanych z tworzeniem autonomicznych (samoprowadzących się) pojazdów, nad którymi firma pracuje we współpracy ze swymi klientami. Częścią Centrum będą: ośrodek testowy samochodów wyposażonych w prototypy (wraz z torem testowym), tzw. laboratorium walidacyjne (służące do badania charakterystyki systemów elektrycznych układów kierowniczych EPS) oraz centrum tworzenia prototypowych rozwiązań.

Przedstawiciele koncernu wskazują, że pracownicy centrów badawczo-rozwojowych to - nie tylko w branży motoryzacyjnej - elita skupiająca najlepszych specjalistów, którzy decydują o kształcie najbardziej innowacyjnych rozwiązań na świecie.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.