Tychy: Fiat zwolnił pracowników. UE pomaga

Unia Europejska przyzna pieniądze dla pracowników, którzy zwolnieni zostali z fabryki Fiata w Tychach. Chodzi o kwotę 1,2 mln euro. Takie wsparcie finansowe przekazano na znalezienie miejsc pracy dla pracowników fabryki oraz firm z nią współpracujących.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tychy: Fiat zwolnił pracowników. UE pomaga

PODZIEL SIĘ


Autor: jo/TVS

15 gru 2014 12:35


Pieniądze zostaną wypłacone za sprawą wniosku, z którym polskie władze wystąpiły do Komisji Europejskiej w sierpniu 2013 roku.

Czytaj też: 1,2 mln euro powędruje do zwolnionych z fabryki Fiata w Tychach

Fabryka Fiata w Tychach zwolniła roku temu 1450 osób. 150 z nich zostało później ponownie zatrudnionych na czas określony w związku ze wzrostem zamówień na nowe auta z tyskiego zakładu.

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wnioskowało początkowo o wsparcie dla zwolnionych pracowników w wysokości 2,5 mln euro. Ostatecznie jednak ustalono, że będzie to kwota 1,2 mln euro. Teraz wniosek zatwierdzono.

Środki, o które ubiegała się Polska, posłużyły refundacji połowy kosztów wsparcia, poniesionych już przez Fundusz Pracy na programy adresowany do zwolnionych osób. Można powiedzieć, że zostały one skutecznie zrealizowane.

Czytaj też: Jest praca dla osób zwolnionych z Fiata

- Chciałbym tylko przypomnieć, że spośród tych blisko 1500 osób na dzisiaj bez pracy pozostaje ok. 85 - podkreślał w rozmowie dla TVS Jan Olbrycht, deputowany Parlamentu Europejskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.