PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Tych pracowników firmy poszukiwały w 2021 najczęściej

W internecie w ubiegłym roku pojawiło się ponad 231 tys. ofert pracy skierowanych do pracowników z sektora IT i telekomunikacji, prawie dwa razy więcej niż w 2020 r. - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu firmy Experis. Jak podkreślono, popyt na pracowników zdecydowanie przewyższył podaż.

  • Autor: PAP/KM
  • 31 sty 2022 15:23
Tych pracowników firmy poszukiwały w 2021 najczęściej
W ubiegłym roku pojawiło się ponad 231 tys. ofert pracy skierowanych do pracowników z sektora IT i telekomunikacji (fot. Martin Adams/Unsplash)
REKLAMA
  • W porównaniu z 2020 rokiem, w którym opublikowano 126 tys. ogłoszeń, liczba unikalnych ofert pracy w sektorze IT wzrosła prawie dwukrotnie.
  • Według raportu, szczególnie intensywny wzrost liczby ogłoszeń publikowanych przez firmy z sektora IT i telekomunikacji notowany był na początku roku, natomiast pod koniec 2021 dynamika wzrostu nieznacznie spadła.
  • Digitalizacja firm miała znaczący wpływ na kształt i rolę działów IT oraz zdecydowanie przyczyniła się do zmiany zapotrzebowania na kompetencje.

Zgodnie z danymi zebranymi przy użyciu narzędzia Job Market Insights i opracowanymi przez firmę Experis, w 2021 roku na polskim rynku pojawiło się ponad 231 tys. unikalnych ofert pracy (pojedynczych ofert, po wyłączeniu ponownych publikacji ogłoszenia lub jego publikacji w kilku miejscach), mających na celu przyciągnięcie kandydatów z obszaru IT i telekomunikacji.

W porównaniu z 2020 rokiem, w którym opublikowano 126 tys. ogłoszeń, liczba unikalnych ofert pracy w sektorze IT wzrosła prawie dwukrotnie. Według raportu, szczególnie intensywny wzrost liczby ogłoszeń publikowanych przez firmy z sektora IT i telekomunikacji notowany był na początku roku, natomiast pod koniec 2021 dynamika wzrostu nieznacznie spadła.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Digitalizacja napędza zapotrzebowanie 

Jak podkreśliła Justyna Mazur z Experis, wraz z wybuchem pandemii wielu przedsiębiorców przyspieszyło wdrażanie cyfrowych rozwiązań w swoich organizacjach, co umocniło pozycję kandydatów z obszaru IT na rynku pracy i zwiększyło zapotrzebowanie na tych specjalistów.

- Popyt zdecydowanie przewyższył podaż. W 2021 roku notowaliśmy w Polsce rekordowo wysoki niedobór talentów, a pracownicy IT byli wskazywani jako jedna z grup zawodowych najtrudniejszych do pozyskania - podkreśliła.

fot. Unsplash/Maxim Hopman
fot. Unsplash/Maxim Hopman
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tych pracowników firmy poszukiwały w 2021 najczęściej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA