×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Tutaj cyfryzacja jest nieunikniona. To korzyść dla wszystkich

Z badania Pracuj.pl wynika, że 38 proc. kandydatów chętniej aplikowałoby na oferty, które umożliwiają ubieganie się o pracę bez „fizycznej” obecności przed rekruterem. Czy to oznacza, że rekrutacja pozostanie na stałe w sieci?

Tutaj cyfryzacja jest nieunikniona. To korzyść dla wszystkich
Z badania Pracuj.pl wynika, że rekrutacja zdalna nie traci na popularności (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Zdaniem ekspertów, rekrutacje zdalne zostaną z nami na stałe, ponieważ to znacznie szybsza możliwość spotkania z potencjalnym kandydatem.
  • Jednak niektóre etapy lub rekrutacja na stanowiska wyższe będą się odbywać także offline. 
  • Wyzwaniem jest wirtualny onboarding - menedżer ma znacznie trudniejsze zadanie, by wdrożyć nowych ludzi do zespołu, który zna się z czasów offline.

Z badania Pracuj.pl wynika, że rekrutacja zdalna nie traci na popularności, a kandydaci nie mają zazwyczaj większych problemów z udziałem w tej formie aplikowania o pracę. Tylko co dziesiąty badany podchodzi niechętnie do rekrutacji prowadzonych zdalnie. Co więcej, 38 proc. respondentów chętniej aplikowałoby na oferty, które umożliwiają ubieganie się o pracę bez „fizycznej” obecności przed rekruterem. Również część pracodawców przyzwyczaiła się do tego typu rekrutacji. 31 proc. ofert pracy na Pracuj.pl od końca lutego 2021 r. oznaczonych było tagiem "rekrutacja zdalna".

Według Pauliny Łączek-Ciećwierz, prezes RICG (Recruitment International Consulting Group), wirtualne rekrutacje zostaną z nami na stałe, ponieważ to znacznie szybsza możliwość spotkania z potencjalnym kandydatem. Jednocześnie przyznaje, że nie powinny one w pełni zastąpić rozmów na żywo.

– Oczywiście wirtualne rekrutacje nie powinny w 100 proc. zastąpić spotkań osobistych. Ma to duże znaczenie, aby móc zobaczyć człowieka osobiście, szczególnie w przypadku zarządzania ludźmi. Odbiór „live” znacznie różni się od wrażeń wirtualnych – ocenia Paulina Łączek-Ciećwierz.

W podobnym tonie wypowiada się Anna Wdowiak, chief people officer w Transition Technologies PSC, firmy specjalizującej się w tworzeniu rozwiązań IT dla przemysłu. Ekspertka jest przekonana, że wirtualne rekrutacje z nami zostaną, choć trzeba zastanowić się nad tym, czy wersja hybrydowa nie wyprze zdalnych naborów. Jej zdaniem wszystko zależy od kandydata oraz potrzeb organizacji.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tutaj cyfryzacja jest nieunikniona. To korzyść dla wszystkich

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA