PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Tu zarobki to nie temat tabu. Informację o pensji posiada połowa ofert pracy

 • Justyna Koc
  jk
 • 1 gru 2019 6:00

W kierowanych do pracowników fizycznych ofertach pracy, częściej niż w wypadku specjalistów, można znaleźć widełki wynagrodzeń. Co jeszcze wyróżnia tę grupę na tle innych kandydatów?

Tu zarobki to nie temat tabu. Informację o pensji posiada połowa ofert pracy
Adobe Stock
REKLAMA
 • Ponad 7 na 10 pracowników fizycznych nie zaaplikuje więcej do firmy, z której wynieśli negatywne doświadczenia rekrutacyjne – wynika z raportu eRecruiter „Candidate Experience w Polsce 2019”.
 • Rozpatrując oferty, pracownicy fizyczni zwracają szczególną uwagę na lokalizację firmy, wygląd miejsca pracy oraz zakres obowiązków.
 • Pracownicy fizyczni częściej znajdują w ofertach pracy informacje o oferowanym wynagrodzeniu - spotyka się z nimi aż 53 proc. z nich.

Popyt na pracowników fizycznych nie słabnie na rynku pracy. Pracodawcy, którzy chcą ich pozyskać, muszą o nich powalczyć, dbając o ich oczekiwania już na etapie rekrutacji. Jak wynika z raportu eRecruiter „Candidate Experience w Polsce 2019”, pracownicy z tej grupy oczekują szczerego i rzetelnego przedstawienia warunków pracy - ta kwestia jest istotna dla 81 proc. badanych.

Dla pracowników fizycznych ważną rolę odgrywają także kwestie związane z organizacją procesu rekrutacyjnego. Połowa badanych oczekuje od firm jasnego określenia kroków wymaganych do zatrudnienia, a 4 na 10 – szybko przeprowadzonej rekrutacji – zamkniętej w ciągu tygodnia.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Niestety rekruterzy wciąż nie zawsze spełniają oczekiwania kandydatów. Według pracowników fizycznych tylko 4 na 10 pracodawców szczerze i rzetelnie przedstawia warunki pracy. Uwagę zwracają kwestie związane ze sprawnymi relacjami z kandydatami. Z informacjami o krokach wymaganych do zatrudnienia spotkało się tylko 38 proc. badanych, a 30 proc. - z szybką rekrutacją.

Co ciekawe, mimo zachowań rekruterów nie zawsze zgodnych z oczekiwaniami, badani dobrze odbierają swoje doświadczenia związane ze staraniami o pracę. Aż 75 proc. pracowników fizycznych pozytywnie ocenia ostatni proces rekrutacyjny, w którym brali udział. Jak zauważają eksperci, w Polsce zaobserwować można profesjonalizację praktyk candidate experience w firmach zatrudniających tzw. blue colllars.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Tu zarobki to nie temat tabu. Informację o pensji posiada połowa ofert pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Can di Date 2019-12-03 22:43:06

  w tych procesach to najbardziej zadufani i proporcjonalnie najbardziej niekompetentni w szczegółach są rekruterzy ; czasem z powodu mętnych zleceń pracodawców; najgorsi ,ciągle rekrutują'

REKLAMA
 • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA