TU Aviva zwolni 2 tys. pracowników

Towarzystwo ubezpieczeniowe Aviva ogłosiło plany zmniejszenia zatrudnienia o 2 tys. pracowników w różnych krajach świata, co odpowiada 6 proc. z 31,2 tys. ogółu zatrudnionych. Zwolnienia nastąpią w najbliższych 6 miesiącach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

TU Aviva zwolni 2 tys. pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

19 kwi 2013 9:34


Towarzystwo, które działa m.in. na polskim rynku ubezpieczeniowym i zarządza jednym z Otwartych Funduszy Emerytalnych, jest piątą największą grupą ubezpieczeniowo-finansową świata i liderem rynku brytyjskiego, na którym obecne jest od ponad 300 lat.

Spółka ubezpieczeniowa notowana w grupie stu największych korporacji londyńskiego parkietu chce zrestrukturyzować swoje globalne operacje i zmniejszyć koszty o ponad 400 mln funtów. Wyniki finansowe towarzystwa opublikowane w marcu wykazują, że z tej docelowej sumy zaoszczędziło jak dotąd 275 mln funtów.

Zawiadamiając pracowników o dalszych zwolnieniach Aviva poinformowała zarazem o tym, że pracownicy zatrudnieni w W. Brytanii począwszy od 1 grudnia br. otrzymają odprawy na gorszych warunkach. Za każdy przepracowany rok zwalniany pracownik otrzyma równowartość wynagrodzenia za dwa tygodnie, a nie tak jak dotychczas - za cztery. Maksymalna wysokość odprawy nie będzie mogła przekraczać 78 tygodni płacy wobec 104 uprzednio. Zmiany te nie obejmą zwalnianych w obecnej rundzie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.