Trzech kandydatów na stanowisko prezesa KHW

W piątek przedstawiciele rady nadzorczej holdingu otworzyli 25 kopert ze zgłoszeniami na stanowiska prezesa i jego trzech zastępców.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Trzech kandydatów na stanowisko prezesa KHW

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

22 mar 2013 15:05


Trzy osoby kandydują na stanowisko prezesa Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) - poinformował jego rzecznik Wojciech Jaros.

Na stanowisko prezesa zarządu kandydują trzy osoby, na stanowisko wiceprezesa ds. ekonomiki i finansów - dziewięć, wiceprezesa ds. produkcji - pięć osób, a wiceprezesa ds. handlowo-rynkowych - cztery. Ze względów formalnych nie zostały zakwalifikowane cztery oferty. Rada nadzorcza będzie przeprowadzać rozmowy z kandydatami 3 i 4 kwietnia.

Czytaj też: Tadeusz Skotnicki wiceprezesem KHW

Katowicka Grupa Kapitałowa, skupiająca złożony z czterech kopalń Katowicki Holding Węglowy i kopalnię zależną Kazimierz Juliusz, to jedna z trzech największych spółek węglowych w Polsce. Specjalizuje się w wysokiej jakości węglu energetycznym, którego wytwarza ok. 12 mln ton rocznie. Ubiegły rok - według wstępnych danych - holding zakończył zyskiem netto w wysokości ok. 52 mln zł.

Postępowania kwalifikacyjne, które mają wyłonić zarządy nowej kadencji, prowadzone są obecnie także w dwóch innych górniczych spółkach, których właścicielem lub współwłaścicielem jest Skarb Państwa: Węglokoksie i Jastrzębskiej Spółce Węglowej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.