Trwają zwolnienia w Mennicy Polskiej

Spółka znajduje się w zaawansowanym procesie restrukturyzacji strukturalno-kosztowej. Pracę straciło w niej już 60 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Trwają zwolnienia w Mennicy Polskiej

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Parkiet

9 gru 2013 10:39


Jak podaje "Parkiet", nie bez znaczenia dla zasięgu działań restrukturyzacyjnych była decyzja NBP o zleceniu produkcji części monet obiegowych mennicy brytyjskiej. Kontrakt na bicie nowych monet przez The Royal Mint będzie obowiązywał od kwietnia 2014 r. do października 2016 r.

Poza tym spółka decyzję o swoich działaniach uzasadnia rekordowo niskimi notowaniami cen kruszców czy dynamiczne wypieranie pieniądza tradycyjnyge przez płatności elektroniczne - czytamy w "Parkiecie".

„Zarząd zmuszony był podjąć decyzję o wdrożeniu działań mających na celu dostosowanie skali i struktur operacji do wielkości aktualnie obsługiwanego rynku. Zwolnienia pracownicze, których doświadczamy, mają na celu optymalizację kosztową, ale również procesów produkcyjnych. Drastycznemu ograniczeniu podlegają wszelkie koszty wokółprodukcyjne, czyli administracyjne" - napisał w liście do pracowników Grzegorz Zambrzycki, prezes Mennicy Polskiej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.