Trwa rekrutacja do Polskich Inwestycji Rozwojowych

Większość z zatrudnionych pracowników wejdzie w skład specjalnego zespołu inwestycyjnego, który będzie miał kluczowe znaczenie przy decydowaniu o dofinansowaniu dużych inwestycji w kraju.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Trwa rekrutacja do Polskich Inwestycji Rozwojowych

PODZIEL SIĘ


Autor: newseria.pl

17 maj 2013 15:30


Dzięki złożonemu procesowi decyzyjnemu wewnątrz Polskich Inwestycji Rozwojowych, dofinansowanie ma zależeć przede wszystkim od opinii ekspertów, a nie polityków.

- Chcielibyśmy, żeby zespół był złożony z ludzi, którzy są profesjonalistami, działającymi na rynku - mówi Mariusz Grendowicz, prezes Polskich Inwestycji Rozwojowych.

Mają to być osoby wywodzące się z funduszy private equity, z banków i specjaliści zajmujący się finansowaniem projektów inwestycyjnych. W skład ekspertów wejdą ludzie ze środowisk doradczych, z banków inwestycyjnych.

- Zespół inwestycyjny stanowić będzie 3/4 całego Polskich Inwestycji Rozwojowych, który będzie w miarę skromny, bo będzie liczył 20-30 osób - mówi Grendowicz.

Eksperci będą mieć również kluczowe znaczenie przy wyborze projektów inwestycyjnych.

- Proces decyzyjny będzie trzystopniowy: najpierw rekomendacja zarządu, potem akceptacja i rekomendacja komitetu inwestycyjnego, a następnie zatwierdzenie projektu przez radę nadzorczą spółki - wyjaśnia jej prezes.

Zdaniem prezesa Grendowicza intencją ustalenia takiej struktury było to, aby decyzje zapadające w Polskich Inwestycjach Rozwojowych były decyzjami autonomicznymi.

Ten trzystopniowy proces sprawi, że żadna inwestycja, która nie zostanie zarekomendowana przez zarząd nie trafi do komitetu inwestycyjnego, i żadna inwestycja, która zostanie odrzucona na etapie komitetu inwestycyjnego, nie trafi do zatwierdzenia przez radę nadzorczą.

- Więc musi być trzy razy tak. Tak musi brzmieć odpowiedź na każdy projekt - mówi Mariusz Grendowicz. - Rada nadzorcza, która będzie zatwierdzać ostateczne inwestycje, ma być w zamyśle ciałem składającym się w większości z niezależnych członków wywodzących się z rynku. Pomysłodawcy, tworzący koncepcję Polskich Inwestycj Rozwojowych mieli na uwadze właśnie aspekt niezależności i opłacalności podejmowanych przez nich decyzji - zaznacza.

Program Inwestycje Polskie i tworzenie mających go zrealizować Polskich Inwestycji Rozwojowych to inicjatywa wyczekiwana przez ekspertów od gospodarki od wielu lat. Dobór najlepszych ekspertów ma zapewnić funkcjonowanie tej instytucji według rynkowych zasad. W ciągu najbliższych dni powinna nastąpić rejestracja spółki Polskie Inwestycje Rozwojowe.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.