×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Trwa przenoszenie pracowników Polimeksu. Załoga zmniejszy się o ok. 1,7 tys. osób

- Do połowy listopada będzie trwało przenoszenie kontraktów i pracowników do spółek segmentowych - mówi Maciej Stańczuk, p.o. prezesa Polimeksu-Mostostalu. Po restrukturyzacji i planowanej sprzedaży Mostostalu Siedlce w załodze zostanie 2,5 tys. osób.

Trwa przenoszenie pracowników Polimeksu. Załoga zmniejszy się o ok. 1,7 tys. osób
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Powstanie spółek segmentowych to jeden z elementów zakończonego pod koniec września trzeciego etapu restrukturyzacji Polimeksu-Mostostalu.

Ważnym elementem jest kwestia podzlecenia spółkom segmentowym bieżących, rentownych zleceń Polimeksu z zakresu energetyki i petrochemii.

- Nie dotyczy to bloków w Elektrowni Opole, które są realizowane poprzez spółkę celową. Jako odrębny, choć nie jest on prowadzony przez spółkę celową, uwzględniamy też kontrakt w Kozienicach - ze względu na uzgodniony z inwestorem model finansowania i rozliczania tego zlecenia - wyjaśnia Maciej Stańczuk, p.o. prezesa Polimeksu-Mostostalu.

Stańczul poinformował, że spółka podpisała nowy układ zbiorowy ze związkami zawodowymi. Zapewnił, że ci pracownicy, którzy zostaną przeniesieni do spółek segmentowych, nie będą z tego powodu ponosić żadnych negatywnych konsekwencji.

Czytaj też: Branża budowlana czeka na boom

- Zarobki nie zostaną im obniżone, będą mieli te same stanowiska, rodzaj podpisywanej umowy ze spółką pozostanie bez zmian. Musimy się zachowywać w sposób rynkowy, bo fachowcy są dobrze wyceniani na rynku, zwłaszcza w zakresie budownictwa energetycznego - zaznaczył.

- Mimo problemów Polimex zachował zdolności wykonawcze. Niedawno zakończyliśmy budowę Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. To był potężny kontrakt i mimo kłopotów w spółce zrealizowaliśmy go w terminie. Mamy też nadzieję, że część dawnych pracowników do nas wróci widząc stabilizację, do której udało się doprowadzić spółkę - dodał.

Polimex Energetyka ma pozyskiwać m.in. nowe projekty energetyczne, zamówienia na instalacje z zakresu ochrony środowiska oraz usług montażowych. Spółka będzie też uczestniczyła w realizacji dwóch strategicznych kontraktów - budowie bloków w elektrowniach Kozienice i Opole.

Druga ze spółek segmentowych, czyli Naftoremont-Naftobudowa, ma natomiast zajmować się instalacjami rafineryjnymi i petrochemicznymi, budową pieców przemysłowych, instalacjami biodiesel ze szczególnym uwzględnieniem typu NExBTL, prefabrykacją konstrukcji stalowych płaszcza pieców.

Czytaj też: Deregulacja zawodów budowlanych utrudni młodym rozpoczęcie kariery?

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Trwa przenoszenie pracowników Polimeksu. Załoga zmniejszy się o ok. 1,7 tys. osób
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA