Trójmiejski rynek pracy rośnie w siłę

Trójmiejski rynek pracy z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjny, w szczególności dla firm z sektora centrów usług wspólnych (SSC/BPO) i IT.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Trójmiejski rynek pracy rośnie w siłę

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

29 wrz 2015 22:04


Jak podaje Główny Urząd Statystyczny stopa bezrobocia w sierpniu bieżącego roku w województwie pomorskim wyniosła 11,4 proc. W samym powiecie gdańskim stopa bezrobocia wyniosła już tylko 8,9 proc., a w Gdańsku – 5,8 proc., co potwierdza dobrą kondycję tego rynku. Dostępni są tutaj świetni specjaliści i menedżerowie znający języki skandynawskie, wyspecjalizowani w obszarach: finanse, HR oraz logistyka i zakupy.

Powstanie nowych centrów usług wspólnych i ciągły rozwój już istniejących ośrodków powoduje stałe zapotrzebowanie na kandydatów ze znajomością języka niemieckiego, francuskiego, holenderskiego czy węgierskiego.

Specjaliści SSC/BPO poszukiwani

Z danych EURES-u wynika, że w obrębie Metropolii Trójmiejskiej występuje najwyższy stopień koncentracji działalności gospodarcze. Bardzo szybko rozwija się obszar bankowości w sektorze SSC/BPO – na swoje centra zdecydowało się już wiele prężnie działających firm z tego sektora.

Co więcej, w planach są kolejne duże inwestycje. W związku z tym, największe zapotrzebowanie odnotowuje się obecnie na specjalistów z obszaru bankowości, w szczególności na stanowiska związane z przeciwdziałaniem „praniu brudnych pieniędzy” (know your customer/ anti-money laundering, czyli KYC/AML).

Jak twierdzi Agnieszka Dzierań, branch menedżer biura Antal w Gdańsku, najbardziej pożądane w tym obszarze są odpowiednie doświadczenie oraz bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

- Rynek trójmiejski jest otwarty na kandydatów relokacyjnych. Centra SSC/BPO przyciągają nie tylko atrakcyjną lokalizacją, ale przede wszystkim możliwością rozwoju, jasną ścieżką kariery i bogatymi pakietami socjalnymi i relokacyjnymi – zauważa Agnieszka Dzierań.

Dynamiczny rynek

Potencjał ekonomiczny regionu opiera się w dużej mierze na tradycyjnych gałęziach przemysłu, a także na rozwoju takich branż jak: ICT, logistyka, energetyka czy motoryzacja. Województwo pomorskie posiada wyjątkowy potencjał logistyczny, na co wpływ ma przede wszystkim doskonałe położenie geograficzne.Co więcej, region ten jest integralną częścią Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T), co wpływa na rozbudowę i modernizację infrastruktury drogowej.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.