Troje kandydatów na stanowisko prezesa Urzędu Zamówień Publicznych

• W ramach konkursu na stanowisko prezesa UZP komisja wyłoniła trzy osoby.
• Teraz wyboru ma dokonać premier.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Troje kandydatów na stanowisko prezesa Urzędu Zamówień Publicznych

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

20 sty 2016 17:28


Kandydatami na stanowisko prezesa Urzędu Zamówień Publicznych są Małgorzata Stręciwilk, Adam Twardowski oraz Piotr Wiśniewski. Teraz wyboru spośród tych trzech kandydatów powinna dokonać premier.

Stanowisko pozostawało nieobsadzone od grudnia 2013 r., kiedy odwołano z tej funkcji Jacka Sadowego. Pod nieobecność prezesa jego funkcje pełnił Dariusz Piasta.

Małgorzata Stręciwilk była rekomendowana również w pierwszym konkursie. Następczyni Tuska, premier Ewa Kopacz, nie zdecydowała się jednak powołać jej na stanowisko. Małgorzata Stręciwilk związana jest z systemem zamówień publicznych. Pełniła funkcję dyrektora wydziału odwołań w UZP. Później pracowała w firmie doradczej, a następnie została członkiem Krajowej Izby Odwoławczej.

Piotr Wiśniewski pracował w UZP, współtworząc projekt ustawy Prawo zamówień publicznych. Później założył firmę doradczą Instytut Zamówień Publicznych, którą nadal kieruje. Jest radcą prawnym, członkiem Polskiego Towarzystwa Legislacyjnego oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych.

Adam Twarowski w latach 1994 - 2006 pracował w administracji rządowej jako radca prawny, m.in. w Ministerstwie Finansów, Ministerstwie Zdrowia oraz Narodowym Funduszu Zdrowia, w tym ostatnim był dyrektorem biura rady oraz biura prawnego. Od 2007 r. Jest wspólnikiem w Kancelarii Twarowski i Wspólnicy specjalizującej się m.in. w zamówieniach publicznych, finansach publicznych oraz prawie medycznym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.