PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Trendy w rekrutacji 2016: Jak zmieni się praca HR-owca?

Jakimi kanałami i sposobami firmy będą starały się pozyskiwać pracowników w nowym roku? Poznajcie zdania naszych ekspertów.

– Bez wątpienia nadal trudno jest znaleźć dobrych i utalentowanych pracowników i możemy dzisiaj mówić bardziej o rynku pracownika niż pracodawcy. Jest z tym zresztą związany niezwykle ciekawy aspekt, który nasili się w roku 2016. Rekrutujący, szefowie, całe organizacje stają przed nowym wyzwaniem, które dotyczy w szczególności wysoko wykwalifikowanych specjalistów i pracowników wiedzy. Wyzwanie to związane jest z wysoką i rosnącą transparentnością kultury organizacyjnej firmy i wpływu tej przejrzystości na przyciąganie (lub odstraszanie) kandydatów do pracy na kluczowych stanowiskach – tzw. talentów.

Konieczna jest spójność tego, jaką historię firma opowiada na zewnątrz, z tym, co mówią o niej sami pracownicy. Oficjalne komunikaty employer brandingowe są bardzo silnie weryfikowane przez opinie o firmie jej aktualnych i byłych pracowników. Coraz częściej pojawiają się kandydaci do pracy, którzy mają świetnie prześwietloną kulturę organizacyjną firmy, atmosferę, jaka w niej panuje, styl i jakość przywództwa. Bazują na opiniach znajomych, znajomych znajomych oraz portali internetowych prezentujących wypowiedzi pracowników na temat pracodawców.

Dla działów HR oznacza to wzrost znaczenia kultury organizacyjnej, nie tylko w aspekcie jej funkcjonalności wspomagającej realizację strategii, ale też jako narzędzia przyciągania (lub odstraszania) najlepszych kandydatów do pracy – ocenia Michał Zaborek, wiceprezes House of Skills.

REKLAMA

    

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Trendy w rekrutacji 2016: Jak zmieni się praca HR-owca?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • thinkENGLISH.pl 2016-01-05 13:22:42

    Od jakiegoś czasu mówi się też o automatyzacji procesów HR przez platformy takie jakie Codility. My zastanawiamy się jak efektywnie weryfikować umiejętności kandydatów w zakresie języków obcych.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA