Transport. Strona pomoże firmom w znalezieniu kierowców

Nowa strona rodem z Wrocławia ma pomagać firmom w poszukaniu pracowników do kierowania pojazdami.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Transport. Strona pomoże firmom w znalezieniu kierowców

PODZIEL SIĘ


Autor: GP

21 kwi 2017 12:54


Wraz ze spadającym bezrobociem, kolejne branże odczuwają brak pracowników. Wcześniej pisaliśmy o tym, jak wygląda poszukiwanie pracowników IT w Polsce, ten sam problem staje się odczuwalny także w logistyce samochodowej.

Ciekawe rozwiązanie, oparte o nową stronę internetową, zaprezentował wobec tego wyzwania wrocławski start-up. TransJobs.eu powstał pod patronatem platformy Trans.eu. To inicjatywa nakierowana właśnie na zaspokojenie potrzeb informatycznych branży transportowej. 

TransJobs.eu za cel postawił sobie nie tylko pomoc w zdobyciu kwalifikacji dla potencjalnych pracowników, ale także znalezienie im najlepszych i najrzetelniejszych pracodawców.

35 proc. firm z omawianego sektora, wśród trzech największych barier w prowadzeniu biznesu, wymieniają trudności z pozyskaniem wyspecjalizowanej kadry, źródło: pixabay.com 35 proc. firm z omawianego sektora, wśród trzech największych barier w prowadzeniu biznesu, wymieniają trudności z pozyskaniem wyspecjalizowanej kadry, źródło: pixabay.com

Badania „Finanse branży TSL” przeprowadzone przez platformę Trans.eu pokazały, że 35 proc. firm z omawianego sektora, wśród trzech największych barier w prowadzeniu biznesu, wymienia trudności z pozyskaniem wyspecjalizowanej kadry. Szczególnie brakuje kierowców.

Jak zapewnia Marcin Wolak z TransJobs.eu pewne kwestie w finansowaniu aplikacji już uzyskały wsparcie np. z Urzędów Pracy.

- Rozwiązaniem jest finansowanie z Urzędów Pracy i firm szkolących w ramach funduszy unijnych, z którymi prowadzimy rozmowy w celu podjęcia współpracy. Pierwsze efekty są już widoczne - podkreśla Wolak. - dzięki naszej pomocy w Białymstoku trwają już pierwsze szkolenia przyszłych kierowców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.