PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Tramwaje Warszawskie rekrutują motorniczych. W tym roku to ostatnia szansa

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 4 paź 2019 10:56

Tramwaje Warszawskie rozpoczynają ostatni w tym roku kurs na motorniczych. Nie każdy może nim zostać. Liczy się m.in. waga i wzrost.

Tramwaje Warszawskie rekrutują motorniczych. W tym roku to ostatnia szansa
Nabór na kurs trwa do 15 października (Fot. Facebook/Tramwaje Warszawskie)
REKLAMA
  • Tramwaje Warszawie co kilka miesięcy ogłaszają nabór na kurs na motorniczych.
  • Spółka właśnie poinformowała, że w tym roku na chętnych czeka już tylko jeden kurs.
  • Nabór do niego trwa do 15 października.

Obecnie w Tramwajach Warszawskich pracuje około 1400 motorniczych. Zwiększenie zatrudnienia związane jest z planami budowy nowych tras, np. do Wilanowa czy na Gocław. W najbliższych latach spółka zbuduje około 20 km nowych tras. Na ulice stolicy wyjedzie więcej tramwajów, które poprowadzą nowi motorniczowie i nowe motornicze.

Osoby zainteresowane nawiązaniem współpracy z TW na zgłoszenie dokumentów mają czas do 15 października. Wymagania, jakie trzeba spełnić, są następujące: co najmniej wykształcenie średnie, ukończone 21 lat, prawo jazdy kategorii innej niż AM i T. Ponadto spółka wymaga od kandydatów posiadania stałego zameldowania lub zamieszkania (udokumentowanego) w Warszawie lub w miejscowości, z której możliwy jest dogodny dojazd do Warszawy komunikacją publiczną w godzinach nocnych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ogłoszeniu znajdziemy również informację o preferowanym wzroście (160-190 cm) i wadze (do 130 kg) kandydatów na motorniczych. Wymagania te wynikają z uwarunkowań technicznych, jakie niesie ze sobą praca w kabinie tramwaju. Jak zaznaczają w ogłoszeniu, to oczywiście preferowane wartości.

Kurs kandydatów na motorniczych prowadzony jest w dwóch etapach. Po pierwszym kandydat lub kandydatka przystępuje do egzaminu państwowego. Zaliczenie egzaminu wiąże się z uzyskaniem pozwolenia na kierowanie tramwajem. Drugi etap to doskonalenie umiejętności prowadzenia tramwaju, obsługi różnych typów wagonów i przygotowywanie do pracy motorniczego. Dla kandydatów kurs jest bezpłatny.

- Po zakończeniu tej części kursu, która trwa 3 miesiące, zatrudniamy kandydata lub kandydatkę w Tramwajach Warszawskich. Przez pierwsze dni nowi motorniczowie i nowe motornicze wykonują pracę pod opieką swoich patronów, czyli doświadczonych motorniczych – instruktorów. Ukończenie kursu i uzyskanie pozwolenia na kierowanie tramwajem jest gwarancją zatrudnienia na umowę o pracę na stanowisku motorniczego podpisaną na 24 miesiące - wyjaśnia Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tramwaje Warszawskie rekrutują motorniczych. W tym roku to ostatnia szansa

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA