PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

To oni dyktują teraz warunki. Nad firmami zawisły czarne chmury

  • KDS
  • 22 wrz 2022 20:00

Nadchodząca jesień może być czasem zawodowej zmiany dla wielu pracowników fizycznych. 38 proc. fachowców badanych przez Pracuj.pl poszukuje aktywnie nowej pracy. W ten sposób chcą zmniejszyć wpływ m.in. inflacji czy wzrostu cen energii na osobiste portfele czy poczucie bezpieczeństwa.

To oni dyktują teraz warunki. Nad firmami zawisły czarne chmury
79 proc. pracowników fizycznych uznaje odpowiednie wynagrodzenie za kluczową kwestię przy wyborze pracodawcy (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Rynek pracy fachowców trzyma się mocno mimo gospodarczych zawirowań.
  • W sierpniu 2022 roku pracodawcy poszukiwali w serwisie Pracuj.pl o 18 proc. więcej pracowników fizycznych niż w tym samym okresie rok wcześniej. Jednocześnie 38 proc. kandydatów z tej grupy poszukuje aktywnie pracy.
  • Zmieniając pracodawcę, pracownicy chcą wygrać z inflacją. 73 proc. przyznaje, że obecna pensja starczy im obecnie na mniej niż rok wcześniej.

Nad firmami zatrudniającymi doświadczonych pracowników fizycznych zawisły czarne chmury. 38 proc. fachowców badanych przez Pracuj.pl poszukuje aktywnie nowej pracy. Pcha ich do tego pogarszająca się sytuacja gospodarcza. Pracownicy chcąc zmienić pracodawcę, liczą, że uda im się w ten sposób zmniejszyć wpływ m.in. inflacji czy wzrostu cen energii na osobiste portfele czy poczucie bezpieczeństwa.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Z badania Pracuj.pl wynika, że 79 proc. pracowników fizycznych uznaje odpowiednie wynagrodzenie za kluczową kwestię przy wyborze pracodawcy. O ile znaczenie proponowanej pensji od zawsze znajdowało się na czele potrzeb kandydatów, o tyle wzrost inflacji dodatkowo wzmocnił te postawy. Trzech na czterech badanych pracowników fizycznych (75 proc.) przyznaje, że odczuwają jej wpływ na wynagrodzenie, tylko niewiele mniej (73 proc.) dodaje, że obecna pensja starczy im obecnie na mniej wydatków niż rok wcześniej.

Fachowcy chcą wygrać z inflacją, w firmie zatrzymasz ich podwyżką

Ta sytuacja sprawia, że fachowcy coraz częściej rozglądają się za nowymi możliwościami zarobku. Ponad połowa z badanych potwierdza, że w związku z inflacją są bardziej skłonni do zmiany pracy niż rok wcześniej. Wpływ na to ma także przekonanie o presji płacowej, która motywuje pracodawców do podwyżek. Ponad połowa respondentów uważa bowiem, że jeśli zdecydowaliby się zmienić pracę, otrzymaliby w nowym miejscu lepsze wynagrodzenie.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: To oni dyktują teraz warunki. Nad firmami zawisły czarne chmury

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA