×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

To może być koniec stagnacji na rynku pracy. "Bardzo dobry sygnał"

  • jk
  • 12 wrz 2023 13:45

Redukcję stanowisk w ostatnim kwartale 2023 roku deklaruje 16 proc. firm, a 33 proc. pracodawców w Polsce chce powiększać swoje zespoły. Największe zapotrzebowanie na kandydatów zgłaszają pracodawcy z branży finansów i nieruchomości, a także energetyki i usług komunalnych.

To może być koniec stagnacji na rynku pracy. "Bardzo dobry sygnał"
Firmy z całej Polski przewidują wzmożone działania rekrutacyjne (Fot. Yura Tomoshenko/Unsplash)
REKLAMA
  • Jak wskazują dane z najnowszego Barometru ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia, w IV kwartale 2023 roku niemal połowa firm (47 proc.) nie planuje zmian w zatrudnieniu.
  • Prognoza netto zatrudnienia dla Polski na najbliższy kwartał wynosi +17 proc. To wynik wyższy o 5 punktów procentowych od prognozy deklarowanej na lipiec-wrzesień, a także wzrost o 17 punktów procentowych w stosunku do wskaźnika deklarowanego przez organizacje przed rokiem.
  • Firmy z całej Polski przewidują wzmożone działania rekrutacyjne. Najwięcej nowych pracowników chcą pozyskiwać organizacje z centrum kraju, południa oraz południowego zachodu.

ManpowerGroup opublikował najnowszy „Barometr ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia”, w ramach którego firmy zdradzają swoje plany rekrutacyjne na czas od października do końca grudnia.

Prognoza netto zatrudnienia dla Polski, która jest barometrem rynku pracy i pokazuje chęci firm związane z pozyskiwaniem nowych kadr na najbliższy kwartał, wynosi +17 proc., co oznacza więcej ofert pracy niż w ostatnich miesiącach. To wynik wyższy o 5 punktów procentowych od prognozy deklarowanej na lipiec-wrzesień, a także wzrost o 17 punktów procentowych w stosunku do wskaźnika deklarowanego przez organizacje na IV kwartał 2022 roku.

Pozyskanie nowych rąk do pracy planuje 33 proc. badanych przedsiębiorstw, na konieczność redukcji etatów wskazuje 16 proc. ankietowanych firm. Niemal połowa, bo 47 proc. organizacji nad Wisłą, mówi o chęci pozostawienia struktury zatrudnienia na dotychczasowym poziomie, a na brak decyzji wskazuje 4 proc. z nich.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: To może być koniec stagnacji na rynku pracy. "Bardzo dobry sygnał"
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Zarabiacze 2023-09-13 12:10:04

    Finanse? Nieruchomości? No wiadomo: trzeba wciskać ludziom nierentowne usługi finansowe, aby wyciągnąć szmalec w czasach szalejącej inflacji. Nieruchomości? No trzeba wciskać owoce patodeweloperki bo tyle się tego nabudowało, za zysk z pseudousług finansowych. A nawet jak nie patodeweloperka to komu sprzedać? W tym kraju zarabiają tylko polityczne gangi, cwaniaczkowie, janusze, spekulanci i wyłudzacze ulg finansowych a dopiero na końcu Ci którzy stają na rzęskach balansując na krawędzi bankructwa lub utraty zdrowia.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA