×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

To miasto to polska stolica zadowolonych pracowników

 • Piotr Toborek
  pt
 • 23 paź 2017 21:38

Najbardziej zadowolenie ze swoje pracy są mieszkańcy Wrocławia. Zostawili w tyle nawet mieszkańców stolicy naszego kraju.

To miasto to polska stolica zadowolonych pracowników
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Cykliczne badanie prowadzone jest przez firmę rekrutacyjną Michael Page wśród osób poszukujących pracy.

• Confidence Index to wskaźnik poziomu optymizmu na rynku pracy.

• W badaniu biorą udział osoby m.in. z Hiszpanii, Turcji, Francji, Niemiec, Polski, Holandii, Szwecji i Belgii.

W całym kraju średni odsetek optymistów wyniósł 73,6 proc. Wrocławianie są zdecydowanie największymi optymistami w Polsce -– osiągnęli wynik 88,9 proc. Zostawili w tyle nawet mieszkańców stolicy. W Warszawie odsetek optymistów to „jedynie” 68,9 proc.

- Tak wysoki wynik w ankiecie jest możliwy między innymi dzięki bardzo szerokim możliwościom, jakie oferuje wrocławski rynek pracy. Decyzja o otwarciu centrum usług wspólnych we Wrocławiu podyktowana była m.in. faktem, że to miasto gromadzi wysokiej klasy specjalistów, którzy są świetnymi pracownikami i gwarantują sukces całej firmie. Dzięki temu, my możemy zaoferować konkurencyjne warunki zatrudnienia – mówi Sabina Stachurek, dyrektor HR z wrocławskiego SSC Mahle.

Czym kierują się Wrocławianie, w trakcie poszukiwania pracy? Aż 59,7 proc. badanych wskazało na możliwość podniesienia swoich umiejętności. Na kolejnych miejscach znalazły się chęć rozwoju osobistego, podniesienie zarobków i szeroko rozumiana poprawa warunków pracy.

- Mając świadomość, jakie są oczekiwania pracowników i czynniki wpływające na wrocławski rynek pracy, staramy się stwarzać takie możliwości zatrudnienia, aby spełnić stawiane oczekiwania. Teraz to pracownicy „dyktują warunki”, a my, jako globalna korporacja zatrudniająca tysiące osób z wielu krajów, mamy możliwość starania się o najlepszych z nich. Wrocław jest do tego doskonałym miejscem - dodaje Sabina Stachurek.

Wrocław miastem specjalistów

Stolica Dolnego Śląska jest w czołówce polskich miast, w których światowe korporacje otwierają swoje centra usług wspólnych. Wg raportu ABSL z 2016 r., we Wrocławiu jest już ponad 111 takich pracodawców.

Miasto jest szczególnie doceniane ze względu na dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry, oraz dobrze rozwiniętą współpracę z władzami miasta i uczelniami.

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: To miasto to polska stolica zadowolonych pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Robbie 2017-10-25 09:53:48

  Gleon, płaca rośnie gdy umiejętności i wyniki też rosną. Nikt, zwłaszcza taka marka jak Mahle, nie zapłaci ci za leżenie do góry brzuchem, trzeba dawać siebie wszystko!

 • gleon 2017-10-24 11:27:11

  Hehehehe, kolejna ściema! Oczywiście, zawody poszukiwane na rynku jak najbardziej, ale usługi, handel, budownictwo, to ciągle pensje poniżej chińskich ręczników! A najlepiej "wynagradza" się Układ Wrocławski

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA