Tester gier, fundriser, menadżer social media - nowe zawody kuszą wysokimi wynagrodzeniami

Rozwój nowych technologii spowodował, że coraz częściej powstają zupełnie nowe profesje, które szybko zyskują na popularności. Najczęściej niosą za sobą atrakcyjne warunki pracy i zarobki zdecydowanie powyżej średniej krajowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tester gier, fundriser, menadżer social media - nowe zawody kuszą wysokimi wynagrodzeniami

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

8 kwi 2015 12:04


Rynek pracy bardzo dynamicznie się zmienia. Wiele zawodów, które obecnie są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstw i gospodarki, jeszcze 10 lat temu nie istniały, a za kilkanaście mogą być już mało atrakcyjne. Potrzebne są nowe kompetencje i specjalistyczna wiedza. Jak pokazują analizy Work Service, szczególnie te w dziedzinie nowych technologii.

Tester gier, fundriser, czy menadżer social media – jeszcze 10 lat temu mało kto słyszał o takich zawodach. Dziś oferty pracy na te stanowiska są codziennością. Rozwój nowych technologii spowodował, że coraz częściej powstają zupełnie nowe profesje, które szybko zyskują na popularności.

Czytaj też: Ta profesja wręcz kipi seksapilem. Oto najbardziej pożądany zawód dekady

Najczęściej niosą za sobą atrakcyjne warunki pracy i zarobki zdecydowanie powyżej średniej krajowej. Wedle danych Work Service średnie wynagrodzenie programisty to zdecydowanie ponad 11 tys. brutto, coach biznesowy zarobi ponad 8 tys. zł, a osoba zarządzająca komunikacją firmy w mediach społecznościowych – ponad 7 tys. zł.

Czytaj też: Oto najlepsze zawody w USA w 2015 r.

- Niektóre obszary działalności przedsiębiorstw są kluczowe dla odniesienia sukcesu w biznesie. Musiały wykształcić się więc nowe profesje i specjalizacje, na które rośnie popyt. Obserwujemy silny trend rozwijania obszarów, które do tej pory były zarezerwowane głównie dla globalnych firm. Postawienie na działania wizerunkowe, rozwój osobisty pracowników czy zapewnienie zgodności działania z obowiązującymi przepisami prawnymi, to powszechne praktyki w polskich przedsiębiorstwach. Stąd też zapotrzebowanie na pracowników o takich kompetencjach – mówi Tomasz Hanczarek, prezes Work Service.

- Jednak na rynku brakuje osób o odpowiednich kwalifikacjach, dlatego pracodawcy coraz częściej biorą na siebie odpowiedzialność za przygotowania pracowników do wykonywania nowych zawodów – dodaje Tomasz Hanczarek.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.