×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Technologia w HR do konieczność. Również z perspektywy kandydata do pracy

Nie należy pytać czy nowoczesne technologie są potrzebne działom HR. Należy zapytać, dlaczego te technologie są potrzebne i jak je wdrażać mądrze. O tym dyskutowano podczas panelu „Nowoczesna technologia w HR – ewolucja czy rewolucja?” na PulsHR_Day w Katowicach.

Technologia w HR do konieczność. Również z perspektywy kandydata do pracy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Nowoczesne rozwiązania nie służą HR-owcom tylko do procesów rekrutacji, ale do całościowego zarządzania zespołem pracowników.

• Samych kandydatów nie przyciągają już tradycyjne ogłoszenia. Pracodawcy muszą wyjść naprzeciw oczekiwaniom „pokolenia smartfonów”.

• Problemem jest fakt, że – według badań Emplocity – działy HR są otwarte na nowe technologie, ale brakuje im wiedzy o rozwiązaniach dostępnych na rynku.

Firma Eko-Okna zatrudnia dzisiaj 3,5 tysiąca pracowników i planuje w najbliższym czasie poszerzenie kadr o 400 kolejnych osób. Zarządzanie tak dużymi zasobami ludzi to duże wyzwanie dla HR-owca. Pomocna w tej sytuacji jest nowoczesna technologia.

Jak podkreśla Anna Skrzyńska, specjalista ds. HR w firmie Eko-Okna, zastosowanie nowych technologii nie ogranicza się wyłącznie do procesów rekrutacyjnych.

- Jedną z większych poczynionych przez nas inwestycji w ostatnich latach była inwestycja we współpracę z firmą Google. Mamy możliwość, jako pracownicy, pracować na tych samych arkuszach danych, w tym samym momencie wprowadzając różnego typu informacje, co niedawno było jeszcze nie do pomyślenia. To w znacznym stopniu przyspiesza pracę. Dysponujemy dzięki temu rozwiązaniu wewnętrznymi komunikatorami, na których możemy szybko i sprawnie wymieniać się spostrzeżeniami – mówi Skrzyńska. 

Anna Skrzyńska, specjalista ds. HR w firmie Eko-Okna, podkreśla, że nowoczesna technologia służy nie tylko do procesów rekrutacji. (fot. PTWP)
Anna Skrzyńska, specjalista ds. HR w firmie Eko-Okna, podkreśla, że nowoczesna technologia służy nie tylko do procesów rekrutacji. (fot. PTWP)

Podkreśla, że nowoczesne narzędzia są przydatne do pozyskiwania pracowników, ale konieczna jest też budowa systemów, dzięki którym pracownicy będą bardziej efektywnie pracować i będą się rozwijać.

- Zatrudnienie tak ogromej liczby osób wiąże się z problemami komunikacyjnymi. Sposób dotarcia do zatrudnianych osób i przedstawienie informacji np. na temat wewnętrznych procedur - bez programów i nowoczesnych technologii, dla mnie jako HR-owca, byłoby bardzo trudne – mówi Anna Skrzyńska.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Technologia w HR do konieczność. Również z perspektywy kandydata do pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA