PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Teatr Śląski: Wielkie zainteresowanie Szkołą Pisania Sztuk

  • Autor: PAP/AT
  • 11 kwi 2017 9:48

Ogromna ilość kandydatów zgłosiła się do Szkoły Pisania Sztuk, prowadzonej przez Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego w Katowicach. 


Teatr Śląski: Wielkie zainteresowanie Szkołą Pisania Sztuk
Teatr Śląski (fot.wikipedia.org/Lestat/Jan Mehlich)
REKLAMA

• Blisko 60 chętnych zgłosiło się do Szkoły Pisania Sztuk, prowadzonej przez Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.

• Umiejętność pisania tekstów na scenę szlifuje teraz 17 osób wybranych przez prowadzącego zajęcia dramaturga Artura Pałygę.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• To już druga edycja warsztatów dla dramatopisarzy w katowickim teatrze.

"Chciałem zbudować malutką grupę, myślałem o 7-osobowej, natomiast zainteresowanie okazało się ogromne. Na pierwsze spotkanie przyszło 50-60 osób" - powiedział dramaturg.

17 uczestników warsztatów Artur Pałyga wybrał na podstawie rozmowy i oceny dwóch tekstów, które musieli przedstawić - jeden własny, a drugi na zadany temat, który brzmiał "Jutro". Efektem pracy każdego absolwenta szkoły ma być sztuka, którą przeczytają publicznie aktorzy Teatru Śląskiego.

Czytaj też: Pisarze zarabiają mniej niż sprzątaczki

"Mam nadzieję, że potem będą żyły swoim życiem i wzbogacą teatralne życie Polski, mając tę pieczątkę Teatru Śląskiego - że tutaj się narodziły, z tego ducha Teatru Śląskiego, z tego, co tu się dzieje" - dodał Pałyga.

To już druga edycja warsztatów dla dramatopisarzy w katowickim teatrze. Pierwsza, pilotażowa, odbywała się pod nazwą Szkoły Lokalnych Opowieści. Powstało kilka, zauważonych na konkursach, tekstów autorstwa m.in. Aliny Moś-Kerger, Ireny Świtalskiej i Ewy Olejarz.

Blisko 60 chętnych zgłosiło się do Szkoły Pisania Sztuk (fot.pixabay)
Blisko 60 chętnych zgłosiło się do Szkoły Pisania Sztuk (fot.pixabay)

Sztuki Artura Pałygi - dramaturga Teatru Śląskiego - były wielokrotnie drukowane w "Dialogu", dwukrotnie zdobyły Grand Prix festiwalu R@Port w Gdyni, a spektakle na podstawie jego tekstów zwyciężyły m.in. w Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Pałyga jest także laureatem Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Teatr Śląski: Wielkie zainteresowanie Szkołą Pisania Sztuk

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA