Te pytania warto zadać zlecając rekrutacje IT zewnętrznej firmie

• Rekrutacje w IT są aktualnie jednymi z najbardziej wymagających na rynku.
• Dużym wyzwaniem dla firm poszukujących pracowników z tego obszaru jest wybór dostawcy, który efektywnie wesprze dział HR w realizacji rekrutacji.
• Oto cztery pytania, które warto zadać zlecając rekrutacje zewnętrznym ekspertom.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Te pytania warto zadać zlecając rekrutacje IT zewnętrznej firmie

W związku z dużym zapotrzebowaniem na pracowników IT, na rynku powstaje obecnie coraz więcej firm specjalizujących się w rekrutacjach w tym obszarze. Wybór odpowiedniego partnera, który pomoże w pozyskaniu najlepszych specjalistów na rynku, nie jest zadaniem łatwym.

Czytaj też: Firmy IT ograniczają rekrutacje. "Nie liczba, a jakość się liczy"

Dyrektorzy i menedżerowie ds. HR, odpowiedzialni za wybór dostawcy, mają wiele wątpliwości i przed podjęciem ostatecznej decyzji często zastanawiają się, którego dostawcę spośród setek dostępnych na rynku wybrać. Zadają sobie pytania czy dostawca spełni stawiane mu wymagania, czy będzie w stanie zrekrutować kandydatów w wyznaczonym terminie i czy współpraca z nim będzie układała się pomyślnie. Niestety, odpowiedzi na większość z powyższych pytań firma prawdopodobnie pozna dopiero w pierwszych miesiącach współpracy. Żeby podjąć świadomą decyzję o wyborze dostawcy warto zadać mu cztery pytania.

1. Jakich obszarów dotyczy specjalizacja firmy?

Najważniejszym kryterium wyboru dostawcy jest jego specjalizacja. Obecnie na rynku jest wiele firm, które specjalizują się w rekrutacji IT. Warto jednak sprawdzić, w jakich dokładnie obszarach i czy pokrywają się one z działalnością i aktualnymi potrzebami firmy, która poszukuje wsparcia w obszarze rekrutacji IT. W tej chwili nie wystarczy specjalizować się tylko w rekrutacjach IT. W firmie powinni pracować konsultanci doskonale znający najbardziej pożądane przez pracodawców technologie takie jak Java, PHP, iOS, Android.

Dzięki wiedzy na temat danej technologii i doświadczeniu w prowadzeniu podobnych projektów, wyspecjalizowani rekruterzy IT są w stanie szybciej dotrzeć do ciekawych kandydatów, przedstawić im ofertę klienta i w przypadku zainteresowania propozycją, zaangażować ich do procesu rekrutacji. W ten sposób realizacja projektu ulega znacznemu skróceniu na czym zależy zarówno klientowi, jak i dostawcy.

Warto również dokładnie sprecyzować swoje oczekiwania odnośnie terminów, żeby dowiedzieć się czy konsultanci pracujący w wybranej firmie rekrutacyjnej będą w stanie zrekrutować odpowiednie osoby w wyznaczonym czasie.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.