×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Te języki programowania dają gwarancję pracy

Java i JavaScript są wymieniane dwukrotnie częściej niż inne języki programowania przez pracodawców, którzy poszukują pracowników z konkretnymi umiejętnościami.

Te języki programowania dają gwarancję pracy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

78 proc. spośród ankietowanych firm z sektora ICT zamierza zatrudnić nowych pracowników w ciągu najbliższego roku, z tego 17 proc. ma w planach zatrudnienie dużych zespołów - od 35 do 100 osób.

Najwięcej, bo aż 35 proc. z ankietowanych firm, które wyraziły zamiar zwiększenia zatrudniania w działach IT w ciągu najbliższych 12 miesięcy, wskazało język programowania Java jako najbardziej pożądany w planowanych procesach rekrutacyjnych. Z kolei wiodącą pozycję wśród stanowisk technologicznych związanych z organizacją projektu zajął project manager - wynika z raportu szkoły programowania online CodersTrust.

Źródło: CodersTrust
Źródło: CodersTrust

- Od początku uruchomienia szkoły największe zainteresowanie obserwujemy w obszarze kursów z zakresu języka programowania Java. Dotyczy to zarówno kursantów jak i naszych partnerów, którzy zatrudniają absolwentów szkoleń CodersTrust Polska. Z pewnością trend ten będzie się utrzymywał przez kolejnych kilka lat - mówi współzałożycielka CodersTrust Polska Joanna Pruszyńska.

Źródło: CodersTrust
Źródło: CodersTrust

Trend wynikający z Badania CodersTrust Polska potwierdzają dane publikowane przez portal pracy Indeed.com. Z danych z grudnia 2017 r. wynika, że wakatów na stanowiska wymagające znajomości Java i JavaScript jest ponad dwa razy więcej niż ofert pracy dla specjalisty każdego innego języka programowania.

- W kategorii backendowej najpopularniejszą technologią jest Java i w najbliższych latach ten trend z pewnością się nie zmieni. Jej maszyna wirtualna wciąż jest wykorzystywana w zdecydowanej większości aplikacji biznesowych, co sprawia, że zapotrzebowanie na specjalistów z tej branży jest bardzo duże. Ponadto, coraz więcej na wartości będą zyskiwać języki pochodne, takie jak Scala czy Kotlin - mówi Tomasz Bujok, współzałożyciel portalu pracy IT No Fluff Jobs.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Te języki programowania dają gwarancję pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA