×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Budimex, Globtrak, Accen. Blisko 50 firm dołączyło do akcji #Niezwalniajmy

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 19 cze 2020 20:00

Blisko 50 firm, zatrudniających w sumie 15 tysięcy pracowników, wzięło udział w akcji #Niezwalniajmy. Kolejne cały czas mogą się zgłaszać.

Budimex, Globtrak, Accen. Blisko 50 firm dołączyło do akcji #Niezwalniajmy
To nie jest łatwy czas dla przedsiębiorców. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Wraz z wybuchem pandemii pracodawcy zmuszeni zostali do szukania oszczędności. Wielu z nich poszukiwania zaczęło od redukcji miejsc pracy. 
  • Jak podaje GUS, tylko w pierwszym kwartale 2020 roku zlikwidowano 119,9 tys. miejsc pracy. Z czego niemal 25 proc. zostało zlikwidowanych w związku z sytuacją epidemiczną.
  • By zachęcić firmy do stosowania innych możliwości w walce ze skutkami pandemii, portal pracy zdalnej i elastycznej Homejob zainicjował kampanię #Niezwalniajmy. Teraz podsumował jej dwumiesięczny efekt. Kolejne firmy cały czas mogą się zgłaszać.

#Niezwalniajmy to akcja, której celem jest zwrócenie uwagi na konieczność utrzymania jak największej liczby miejsc pracy w obliczu koronawirusa poprzez m.in. informowanie o firmach, które nie planują zwolnień lub ograniczą je do minimum, pokazywanie planowanych przez nie rozwiązań jako inspiracji dla innych, promowanie strategii uwzględniających jak najmniejsze cięcia etatów. W każdym momencie można do niej dołączyć. 

- To nie jest łatwy czas dla przedsiębiorców. Jestem przekonana, że każdy chętnie podpisałby się pod akcją, ale nie każdy może. Redukcje zatrudnienia są nieuniknione, zwłaszcza w branżach, które wystawione były na pierwszy pandemiczny ogień. Można się spodziewać, że wraz z upływem czasu kolejne branże będą odczuwały skutki pandemii. Mamy jednak nadzieję, że wpływ na poziom zatrudnienia będzie jak najmniejszy - komentuje Magdalena Felczak, właścicielka Homejob, organizatorka i inicjatorka akcji.

fot. pixabay
fot. pixabay

W sumie do akcji przyłączyło się blisko 50 przedsiębiorców z całej Polski, którzy zatrudniają 15 tysięcy osób (ich pełną listę zamieściliśmy na końcu materiału). Kim są uczestnicy akcji? To firmy małe, średnie i duże z całej Polski, zarówno firmy rodzinne, polskie, jak i z kapitałem zagranicznym, reprezentanci branż mniej dotkniętych efektem COVID-19, jak i tych najbardziej dotkniętych. Wśród uczestników znajdziemy firmy m.in. z branży budowlanej, energetycznej, IT, kosmetycznej, gastronomicznej, turystycznej, handlowej czy eventowej. Wszyscy deklarują, że o ich sile świadczą ich zespoły, dlatego będą o nie walczyć.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Budimex, Globtrak, Accen. Blisko 50 firm dołączyło do akcji #Niezwalniajmy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA