Te branże najbardziej potrzebują HR-owców

W pierwszym kwartale 2015 roku opublikowano 4 058 ofert pracy dla osób odpowiedzialnych za obszar HR. W których branżach jest największe zapotrzebowanie na HR-owców?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Te branże najbardziej potrzebują HR-owców

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

24 kwi 2015 10:59


W pierwszym kwartale 2015 roku na Pracuj.pl opublikowano 4 058 ofert pracy dla osób odpowiedzialnych za obszar HR. To wzrost o 14,2%, porównując do analogicznego okresu w 2014 roku. Największe zapotrzebowanie na ekspertów HR zgłosiły branże bankowość, finanse, ubezpieczenia, handel i sprzedaż, przemysł oraz telekomunikacja i zaawansowane technologie. Tymczasem sami specjaliści zajmujący się zasobami ludzkimi niechętnie zmieniają pracę.

Analiza ofert pracy na Pracuj.pl w pierwszym kwartale 2015 roku potwierdza wyraźny już od 2013 r. wzrost zapotrzebowania na osoby odpowiedzialne za HR. Zmieniający się rynek pracy, wyraźne ożywienie i optymizm wśród pracodawców przekładają się na zdecydowane wzrosty w publikowanej liczbie ofert pracy dla specjalistów ds. rekrutacji i specjalistów od zarządzania zasobami ludzkimi. Rok 2014 zamknął się wzrostem zapotrzebowania na osoby odpowiedzialne za HR na poziomie 23,9% rok do roku. Pierwszy kwartał 2015 r. pokazuje, że tendencja ta się utrzymuje i zapotrzebowanie na ekspertów z tej specjalizacji nadal rośnie – o 13,2% w stosunku do IV kwartału 2014 r. i o 14,2% rok do roku.

Czytaj też: Oto wyzwania, z którymi będą musieli się zmierzyć HR-owcy w 2015 r.

W pierwszym kwartale tego roku najbardziej poszukiwani byli specjaliści zajmujący się rekrutacją i employer brandingiem, dla tych ekspertów opublikowano 2 279 ofert pracy, co przekłada się na wzrost rok do roku o 10%. Osobom odpowiedzialnym za kadry/wynagrodzenia dedykowano 1 625 ogłoszeń, co oznacza 14,8% wzrostu w porównaniu z piwerwszym kwartałem ubiegłego roku. Widać też, w ogłoszeniach publikowanych przez pracodawców, zapotrzebowanie na specjalistów ds. zarządzania HR – liczba ogłoszeń dedykowanych tym ekspertom wzrosła o 8,3% rok do roku.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.