Tarnów ma kłopoty z dostępem do kadr. Jak chce rozwiązać problem?

Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa, chce aby miasto edukowało wykwalifikowanych fachowców, którzy odnajdą się na lokalnym rynku pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tarnów ma kłopoty z dostępem do kadr. Jak chce rozwiązać problem?

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorzadowy.pl

www.portalsamorzadowy.pl

11 paź 2016 7:55


O rynku pracy dyskutowano w Tarnowie w poniedziałek (10 października) podczas spotkania samorządowców, przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych i przedsiębiorców.

- Tylko w otwartym dialogu możemy doprowadzić do wyartykułowania wszystkich potrzeb i możliwości, by dobrze wykorzystać środki finansowe, które są dostępne w naszym kraju – mówił Roman Ciepiela w kontekście tego, jak rozwiązać problem braku wykwalifikowanych pracowników poszukiwanych na lokalnym rynku pracy.

– Nie chodzi jednak tylko o pieniądze, lecz o potencjał młodych ludzi, ich przyszłość. Chcemy doprowadzić do takiego stanu funkcjonowania naszego systemu edukacji, by szanse młodych były na jak najwyższym poziomie – podkreślał prezydent Tarnowa. 

Ciepiela zwrócił również uwagę, że aby było to możliwe, należy przygotować wspólną strategię z przedstawicielami biznesu tak, by powstała spójna koncepcja wymagań i oczekiwań wszystkich zainteresowanych stron.

Piotr Augustyński tłumaczył z kolei, że miasto ze swojej strony stara się wyjść naprzeciw potrzebom przedsiębiorców. Mają służyć temu m.in. zwolnienia z podatku od nieruchomości dla przedstawicieli biznesu w przypadku zatrudniania nowych pracowników.

– Mamy zauważalne problemy z kadrą. Istotnym elementem jest znajomość języków obcych. Codziennie rozmawiamy z kontrahentami z różnych krajów, stąd umiejętność komunikowania się w języku obcym jest niezbędna. Zauważamy, że ich znajomość nie jest na wystarczającym poziomie – zauważył Paweł Styrna, dyrektor Lenze Tarnów.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Podpis 2016-10-11 12:01:11

Tarnów, czy Toruń?