PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Tarnobrzeska SSE: Będzie praca w woj. podkarpackim dla 400 osób

  • Autor: PAP/AT
  • 14 lip 2017 8:13

W tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (Podkarpackie) powstanie niemal 400 nowych miejsc pracy.

Tarnobrzeska SSE: Będzie praca w woj. podkarpackim dla 400 osób
Oprócz deklaracji utworzenia blisko 400 nowych miejsca pracy w Tarnobrzeskiej SSE, inwestorzy zapewnili, że utrzymają również ponad 4 tys. już istniejących etatów (fot.shutterstock)
REKLAMA

• W tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w pierwszym półroczu br. wydano 14 nowych zezwoleń na prowadzenie działalności.

• Inwestorzy, którzy otrzymali zezwolenia, zadeklarowali utworzenie niemal 400 nowych miejsc pracy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak powiedział Krzysztof Ślęzak, który pełni funkcję dyrektora tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), w ramach nowych zezwoleń przedsiębiorcy zainwestują 357,6 mln zł.

"Oprócz deklaracji utworzenia blisko 400 nowych miejsca pracy, inwestorzy zapewnili, że utrzymają również ponad 4 tys. już istniejących etatów" - dodał Ślęzak. Podkreślił, że to było dobre półrocze dla tarnobrzeskiej SSE.

"Rozmawiamy już z kilkoma inwestorami zainteresowanymi ulokowaniem swoich projektów w tej strefie, więc pozostała część roku też zapowiada się dobrze" - podkreślił.

Na 14 przyznanych w I półroczu zezwoleń, 11 dotyczy polskich inwestorów; dwie inwestycje były z kapitałem niemieckim i jedna z koreańskim.

Czytaj też: Ponad 600 nowych miejsc pracy planuje stworzyć w Radomiu firma QFG Food

Połowa nowych inwestycji powstanie w woj. podkarpackim, trzy w mazowieckim, dwie w lubelskim oraz po jednej w dolnośląskim i podlaskim. Najczęściej inwestowano w podstrefach Stalowa Wola (4 inwestycje) oraz Radom (3 inwestycje).

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Wisłosan powstała w 1997 r. Od początku działalności wydano 343 zezwolenia na działalność w strefie; inwestorzy zainwestowali 8,47 mld zł i zatrudniają ponad 24 tysiące osób.

Całkowita powierzchnia strefy wynosi ponad 1868 ha. Podstrefy TSSE znajdują się m.in. w województwach: dolnośląskim, lubelskim i mazowieckim.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tarnobrzeska SSE: Będzie praca w woj. podkarpackim dla 400 osób

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA