×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Tak skusisz inżyniera, by pracował dla ciebie. Prawie każdy się zgodzi

  • KDS
  • Opublikowano: 6 lip 2022 20:00

Jeśli chcesz zatrudnić inżyniera, umów go na rozmowę z potencjalnym szefem, a jeśli chcesz, żeby dla nowej pracy zmienił miejsce zamieszkania, zaoferuj mu pensję o co najmniej 15 proc. wyższą niż otrzymuje obecnie. W przypadku najlepszych speców nie będą to małe pieniądze.

Tak skusisz inżyniera, by pracował dla ciebie. Prawie każdy się zgodzi
Dla ponad połowy inżynierów (59 proc.) najważniejszym elementem rozmowy kwalifikacyjnej jest możliwość poznania właściciela czy osób zarządzających firmą (Fot. materiały prasowe)
REKLAMA
  • Dla blisko 60 proc. inżynierów najważniejszym elementem procesu rekrutacyjnego jest spotkanie z przyszłym szefem.
  • Do zmiany pracy, a nawet relokacji, inżynierów najbardziej motywuje wyższa pensja - o minimum 15 proc.
  • Takie wnioski płyną z badania „Proces rekrutacji z punktu widzenia inżynierów i ich mobilność zawodowa”, przeprowadzonego przez Bergman Engineering w kwietniu i maju 2022 roku na grupie 769 pracowników.

Z badania firmy rekrutacyjnej Bergman Engineering, specjalizującej się w zatrudnianiu inżynierów, wynika, że ta grupa zawodowa jest jedną z najbardziej usatysfakcjonowanych. Zadowolonych z zajmowanego stanowiska jest ok. 75 proc. specjalistów.

Jednocześnie to osoby mocno nastawione na rozwój kompetencyjny i otwarte na nowe miejsca pracy. Największym motywatorem do zmiany pracy jest chęć otrzymywania wyższego wynagrodzenia (62 proc. odpowiedzi). W dalszej kolejności specjaliści wskazywali na możliwość rozwoju zawodowego (21 proc.), korzystniejszą formę zatrudnienia u nowego pracodawcy (9 proc.) oraz niezadowolenie z obecnego miejsca zatrudnienia, z innych powodów, niż wymienione wyżej (8 proc.).

Za podwyżkę inżynierowi gotowi są na przeprowadzkę

Inżynierowie w poszukiwaniu lepszej pracy gotowi są również na przeprowadzkę. Niemniej dla 74 proc. z nich motorem zmiany musi być wzrost wynagrodzenia, przynajmniej o 15 proc. w stosunku do obecnych zarobków. Na dalszym planie są inne motywatory, jak możliwość zdobycia nowych kompetencji (11 proc.), atrakcyjna lokalizacja (11 proc.) oraz renoma nowej firmy (4 proc.).

- Z naszych badań wynika, że eksperci i managerowie wyższego szczebla nie oczekują aż tak dużego progresu finansowego, niemniej zmiana pracy zwykle wymaga od nich relokacji. Na stanowiskach średniego szczebla, jak również specjalistycznych, wakaty w ujęciu lokalnym czy regionu nie są już tak ograniczone, dlatego to motywacja finansowa jest motorem napędowym zmiany miejsca zamieszkania. To także „must have”, gdy mowa o inżynierach pracujących na niższych szczeblach w organizacji czy zarabiających najmniej w ramach swojej grupy - tłumaczy Edyta Jurczak–Bednarska, senior technical recruiter z Bergman Engineering.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tak skusisz inżyniera, by pracował dla ciebie. Prawie każdy się zgodzi
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA