PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Ta branża idzie na rekord. Polska drugim najbardziej atrakcyjnym krajem na świecie

Sektor BSS Services (nowoczesnych usług dla biznesu) odpowiada już za ponad 3,5 proc. polskiego PBK. Plany rozwojowe ma bardzo ambitne. – Centra stworzyły miejsca pracy w 50 miastach w Polsce. Jesteśmy drugim, po Malezji, najbardziej atrakcyjnym krajem pod tego typu inwestycje na świecie – przekonuje Joanna Wanatowicz, dyrektor zarządzająca Grafton Recruitment. W środę 16 lutego poznamy najnowszy raport tej firmy przedstawiający aktualną sytuację BSS Servies.

Ta branża idzie na rekord. Polska drugim najbardziej atrakcyjnym krajem na świecie
Popularyzacja pracy zdalnej i hybrydowej wpłynęła na znaczne zwiększenie możliwości pozyskania kandydatów w BSS (fot. Unsplash/Chris Benson)
REKLAMA
  • Dziś premierę ma raport "BSS Services 2022", który opracowali eksperci z firmy doradczo-rekrutacyjnej Grafton Recruitment.
  • Obecnie w Polsce działa ponad 1600 centrów usług wspólnych. Do czerwca 2022 w planach jest otwarcie kolejnych 50.
  • Kto ma szansę znaleźć pracę w BSS Services? Jakie musi mieć kompetencje? Na jakie wynagrodzenie może liczyć? Między innymi o to zapytaliśmy Joannę Wanatowicz, dyrektor zarządzającą Grafton Recruitment.

Dziś światło dziennie ujrzy wasze najnowsze dziecko, raport BSS Services. Wynika z niego, że Polska stoi szeroko rozumianym rynkiem usług wspólnych. Ten sektor ma ponad 3,5 proc. udziału w PKB Polski. I nie powiedział ostatniego słowa.

– Tak, sektor nowoczesnych usług dla biznesu to jeden z najszybciej rozwijających się. Śledzimy go od lat, analizujemy zapotrzebowanie na pracowników, płace, oczekiwania dotyczące kompetencji, modele pracy, kibicujemy wzrostom. Wnioski przedstawiamy w naszym raporcie Business Services, najnowszy właśnie publikujemy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Joanna Wanatowicz, dyrektor zarządzająca Grafton Recruitment (fot. GR)
Joanna Wanatowicz, dyrektor zarządzająca Grafton Recruitment (fot. GR)

Obecnie w Polsce działa już ponad 1600 centrów usług wspólnych, a do połowy tego roku ma zostać otwartych kolejnych 50. Z danych ABSL wynika, że zatrudnienie w centrach procesów biznesowych (BPO), usług wspólnych (SSC/GBS), outsourcingu procesów informatycznych (ITO) oraz centrach badawczo-rozwojowych (R&D) przekroczyło w ubiegłym roku 360 tys., a na koniec 2022 roku może osiągnąć 370 tys. Prognozy na kolejne lata są równie optymistyczne. Nie bez znaczenia jest atrakcyjność położenia Polski na mapie Europy i dostęp do wykwalifikowanej kadry.

Brakuje pracowników, liczba ogłoszeń jest rekordowa

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ta branża idzie na rekord. Polska drugim najbardziej atrakcyjnym krajem na świecie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA