T-Mobile redukuje zatrudnienie i stacjonarne punkty sprzedaży

6
T-Mobile redukuje zatrudnienie i stacjonarne punkty sprzedaży fot.t-mobile.pl
T-Mobile zapowiada grupowe zwolnienia pracowników i redukcję stacjonarnych punktów sprzedaży.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

T-Mobile redukuje zatrudnienie i stacjonarne punkty sprzedaży

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

9 kwi 2015 10:55


Jak donosi serwis telko.in, T-Mobile ma zamknąć blisko 240 punktów naziemnych. W związku z tym część pracowników będzie musiała poszukać sobie innego zajęcia. Po zmianach firma planuje pozostawić około 500-550 salonów, co będzie znacznie gorszym wynikiem niż konkurencja.

Ponadto część zatrudnionych straci pracę w ramach zwolnień grupowych. Zarząd chce zmniejszyć koszty osobowe o 12 proc., co może przełożyć się na kolejnych kilkuset zwolnionych pracowników, zarówno w samej spółce, jak i wśród jej partnerów.

Właściciel firmy, Deutsche Telekom, tnie wydatki sieci komórkowej ze względu na malejące z kwartału na kwartał przychody.

T-Mobile poinformowało ostatnio także, że indyjska firma Wipro wygrała przetarg na usługi dla operatora w Polsce. W przetargu, którego stawką była kwota ok. 200 mln złotych rocznie, oprócz indyjskiej firmy startowały także HP, IBM, Atos i Asseco - informuje wyborcza.biz.

Sprawa także wiąże się z zatrudnieniem w spółce.

Eksperci pytani przez dziennik podkreślają, że jest to jeden z największych tego typu kontraktów w historii. T-Mobile nie podaje szczegółów transakcji, jednak najprawdopodobniej hinduska firma przejmie kilkuset pracowników operatora.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

jo44 2015-04-09 13:38:57

Może czas zrezygnować z marży 40%... ? Czemu indyjska firma - chińczycy tańsi przecież... Do kiedy mają koncesję na gsm, ktoś wie ?