T-Mobile: krakowski inkubator innowacji rekrutuje

Otwarte przez Deutsche Telekom, a nadzorowane przez T-Mobile centrum innowacji w Krakowie, tzw. hub:raum Kraków, zatrudnia coraz więcej specjalistów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

T-Mobile: krakowski inkubator innowacji rekrutuje

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (WGK)

wnp.pl

2 lip 2013 20:12


Pierwsza po berlińskiej placówka zajmuje się wspieraniem innowacyjnych pomysłów młodych przedsiębiorców z Europy Środkowo-Wschodniej. Oferuje kompleksowe wsparcie począwszy od finansowania, poprzez zapewnienie przestrzeni do pracy, na doradztwie mentorów kończąc. tylko w czerwcu przedstawiciele hub:raum uczestniczyli w kilku branżowych konferencjach, m.in. Bitspiration, TEDxLinz czy Offline Plaja Party.

- Misją hub:raum Kraków jest wspieranie innowacyjnych firm, które w przyszłości będą współpracować z lokalnymi operatorami, m.in. ze Słowacji, z Węgier, Rumunii czy Chorwacji. W efekcie oddziały Deutsche Telekom w innych europejskich krajach otrzymają wartościowy produkt, a startup świetny kanał dystrybucji z potężną bazą klientów - mówi Alicja Pitthan, analityk hub:raum Kraków.

- Cieszymy się, bo codziennie napływają do nas kolejne ciekawe zgłoszenia. Prowadzimy już wstępne rozmowy z pierwszymi startupami - dodaje.

Inkubator poszukuje analityka i ewangelisty. Pierwszy ma się zajmować ewaluacją napływających zgłoszeń, weryfikowaniem potencjału biznesowego, moderowaniem spotkań ze startupami aplikującymi do hub:raum oraz prowadzeniem procesu inwestycyjnego. Zadanie drugiego, to reprezentowanie inkubatora na międzynarodowych wydarzeniach poświęconych startupom i przedsiębiorczości, utrzymywanie sieci kontaktów biznesowych w branży technologicznej i wsparcie inkubacji startupów.

W czerwcu Deutsche Telekom uruchomiło trzeci inkubator - tym razem w Tel-Awiwie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.