Szykują się zatrudnienia w ThyssenKrupp

- Niemiecki koncern przemysłowy ThyssenKrupp otworzy w Trójmieście centrum usług finansowych i kadrowych, w którym zatrudnienie może znaleźć nawet 800 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szykują się zatrudnienia w ThyssenKrupp

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Puls Biznesu

27 mar 2014 8:26


Decyzję o wyborze Trójmiasta niemiecki gigant kiedyś stalowy, dziś przemysłowy ogłosi w maju - ustalił "Puls Biznesu", dodając, że wśród rozważanych lokalizacji był też Wrocław, Poznań, Katowice i Szczecin.

"Firma zdecydowała, że w Gdańsku będzie największą rybą w jeziorze. We Wrocławiu mogłaby nie być postrzegana jako atrakcyjny pracodawca, bo wiele firm, np. Credit Suisse, BNY czy HP prowadzi bardziej złożone procesy" - twierdzi jedno ze źródeł gazety.

Jak relacjonuje "PB", ostateczna decyzja zapadła 2 tygodnie temu. A chodzi o nie byle jaki projekt, bo w ciągu 5 lat ThyssenKrupp może utworzyć w Trójmieście nawet 800 etatów. Zamierza scentralizować w centrum usługi finansowo-księgowe i kadrowe.

Sam koncern nie potwierdza tych szczegółów, ale coś jest na rzeczy - stwierdza dziennik. "To prawda, że ThyssenKrupp scentralizuje część procesów. Możliwe jest, że będzie to za granicą" - mówi Nicola Roettger z biura prasowego firmy.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.