Szykują się nowe miejsca pracy w Aquael

Prawie 7 mln zł wyda producent sprzętu akwarystycznego - firma Aquael z Suwałk – m.in. na budowę nowej hali logistycznej. Nowa inwestycja oznacza kolejne miejsca pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szykują się nowe miejsca pracy w Aquael

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

22 kwi 2013 11:29


To jedna z największych firm produkujących sprzęt do akwariów i oczek wodnych na świecie. W swojej ofercie ma przeszło 1,2 tys. produktów, które są potrzebne do założenia i pielęgnacji m.in. akwarium słodkowodnego oraz stawu ogrodowego tj.: filtry, grzałki, pokrywy z oświetleniem, zbiorniki szklane oraz kompletne zestawy akwariowe.

Główny zakład produkcyjny i jednocześnie siedziba firmy mieści się w Suwałkach na terenach Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Powstają tam najpierw modele i prototypy do testów, a następnie projekty trafiają do fazy przygotowania do produkcji. Preparaty uzdatniające do wody oraz wszelkiego rodzaju pokarmy akwarystyczne produkowane są w filii - w Warszawie.

- Suwalski zakład produkcyjny powstał w 1998 r. i sukcesywnie był rozbudowywany do obecnych rozmiarów ponad 11,5 tys. m kw. Dużo zawdzięczamy preferencyjnym warunkom jakie daje obecność w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Wciąż się rozwijamy, niemal co miesiąc dochodzą nam nowe produkty, które musimy gdzieś magazynować. Przyszedł więc czas na rozbudowę części logistycznej. Mamy już projekt budynku, czekamy tylko na pozwolenie na budowę - twierdzi Arkadiusz Soroka dyrektor zakładu w Suwałkach.

Prace rozpoczną się wiosną i potrwają około pół roku. Nowa hala tzw. wysokiego składowania o powierzchni blisko 5 tys. m. kw. będzie mieścić ok. 8,5 tys. miejsc paletowych.

Ale nowa inwestycja ma również związek z nową dziedziną, w której firma z Suwałk postanowiła zaistnieć - branżą energii odnawialnej. Od kilku miesięcy Aquael jest producentem m.in. zewnętrznych lamp ledowych zasilanych z ogniw fotowoltaicznych i przydomowych elektrowni wiatrowych wykorzystywanych do grzania wody czy zasilania urządzeń elektrycznych.

Dziś w Grupie Aquael zatrudnionych jest ponad pół tysiąca osób, z czego 352 pracuje na terenach suwalskiej podstrefy ekonomicznej. W związku z nową inwestycją firma przewiduje wzrost zatrudnienia, głównie do obsługi logistycznej.

Poza Polską, gdzie firma ma własną sieć sklepów, produkty Aquael są dostępne w ponad 100 krajach. Dziś grzałki czy filtry z logo firmy można kupić nawet na Mauritius, w Reunion czy Haiti.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.