Szwedzki NetEnt z branży gier zatrudni w Krakowie 45 osób

• NetEnt, szwedzka firma specjalizująca się w rozwiązaniach dla gier online, otworzyła nowe studio w Krakowie.
• Do końca 2016 r. planuje zatrudnić w nim ok. 45 specjalistów z doświadczeniem w tworzeniu gier komputerowych.
• To siódme biuro w Europie i pierwsze w Polsce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szwedzki NetEnt z branży gier zatrudni w Krakowie 45 osób

PODZIEL SIĘ


Autor: pt/pap

2 cze 2016 16:02


Szwedzka firma jest dostawcą gier i platform do najpopularniejszych kasyn online na świecie. Uznawana jest za pioniera w swojej branży - obecnie posiada biura w Sztokholmie, na Malcie i Gibraltarze, w Kijowie, Goeteborgu i w New Jersey, a także w Krakowie.

W sumie zatrudnia ponad 750 osób.Małgorzata Cumber, manager ds. HR NetEnt w Krakowie podkreśliła w czwartek, że zgodnie z przyjętą strategią firma w bardzo szybkim tempie rozbudowuje swoje struktury. "Kraków jest strategiczną lokalizacją przede wszystkim ze względu na dostęp do wykwalifikowanej kadry oraz na dużą liczbę wyższych uczelni w okolicy" - oceniła.

Pierwszy etap rekrutacji, w którym planowane jest stworzenie około 45-osobowego zespołu specjalistów potrwa do końca 2016 roku.

Dalszy wzrost zaplanowany jest na rok 2017. Wśród poszukiwanych pracowników znajdują się m.in. osoby z doświadczeniem w takich dziedzinach, jak programowanie czy grafika komputerowa, które zajmą się tworzeniem gier online.

Według najnowszych prognoz stowarzyszenia ASPIRE, zrzeszającego największe firmy sektora IT/SSC/BPO w Krakowie w ciągu tego roku branża zwiększy zatrudnienie o 10,5 tys. pracowników. W lutym tego roku zatrudnienie w tym sektorze przekroczyło 50 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.