Szwed: Bezrobocie w czerwcu może spaść poniżej 9 proc.

• W czerwcu stopa bezrobocia może spaść poniżej 9 proc. - poinformował Stanisław Szwed wiceminister w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej.
• Dynamika spadku bezrobocia w okresie letnim może być niższa niż w analogicznym okresie lat poprzednich.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szwed: Bezrobocie w czerwcu może spaść poniżej 9 proc.

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

21 cze 2016 10:23


Szwed pytany o przewidywania resortu odnośnie kształtowania się stopy bezrobocia w czerwcu odpowiedział: "To już nie będą gwałtowne spadki, jeśli zejdziemy poniżej 9 proc. będzie dobrze. To są już inni bezrobotni. Zobaczymy jaki będzie wpływ prac sezonowych, które ruszyły. Myślę, że będzie poniżej 9 proc.".

Jak podało MRPIPS, bezrobocie w maju spadło o 0,3 pkt. proc. mdm i wyniosło 9,2 proc. Liczba bezrobotnych w końcu maja 2016 roku wyniosła 1.459,7 tys. osób i w porównaniu do końca kwietnia 2016 roku spadła o 62,1 tys. osób (o 4,1 proc.). W porównaniu do maja ubiegłego roku to spadek o 14,2 proc.

Szwed dodał, że dynamika spadku bezrobocia w okresie letnim może być niższa niż w analogicznym okresie lat poprzednich.

Na pytanie, czy po okresie wakacyjnym stopa bezrobocia może spaść do poziomu 8,0 proc., Szwed powiedział: "Nie. To zbyt optymistyczne".

"Teraz mierzymy się z tym najtrudniejszym bezrobociem, ten spadek może nie być już tak dynamiczny. Myślę, że w okresie letnim to będzie spadek zbliżony do dynamiki z analogicznych okresów lat poprzednich, ale nie większy" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.